Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Sitedekiler

41 kullanıcı çevrimiçi (26 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 5
Ziyaretçiler: 36

mamas, gunesli, huliman, flash, sahinar, Devamını Oku...

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     Türkçe Sınıfı
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
Konuk
Gönderilme Zamanı: 2007/11/4 14:12
Re: Türkçe Sınıfıı
Okulumuzda üç Türkçe öğretmenimiz var.Bu nedenle sınıfı düzenlemek kolay olmuyor.Herkesin beğendiği kararları uygulayabiliyoruz.
Konuk
Gönderilme Zamanı: 2007/11/7 23:29
Öğretmenlerim ben ise öğrenciyim bizim sınıf öğretmenimiz bir türkçe öğretmeni ve okulumuzda 1 tane türkçe öğretmenimiz var ama güzel bir okulumuz var.Sınıfımızda 1 ecza dolabı bir dolap bulunuyor birde televizyon atatürk köşesi ve benzeri şeyler var
gul_
Gönderilme Zamanı: 2007/11/8 8:09
Gönderen:
Gönderiler: 838
"İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar." demiş ya Yahya Kemal biraz emekle neler olmaz ki...İnşaallah uygun vakitte ben de Türkçe sınıfı düşünüyorum.Amaç eğitim kalitemizi az daha yükseltmek.Tabii ki fırsat, emek, nasip lazım...
Konuk
Gönderilme Zamanı: 2007/11/8 8:50
site çok işime yaradı türkçe sınavıma buradan çalıştım süpeeeeeeeeeeeeer
bulut7655
Gönderilme Zamanı: 2008/9/7 17:22
Gönderen:
Gönderiler: 7
Türk edebiyatına dair bir tarih şeridi yapılabilir.
zufal
Gönderilme Zamanı: 2008/9/7 19:58
Gönderen:
Gönderiler: 114
Burada yazılanlardan hariç bir köşede kostüm ve materyal sepeti olabilir.Canlandrmalarda çok işe yarıyor.Bir de benim hayalimde her öğrencinin minderinin olduğu ve çoğunlukla sıralardan kurtulup halka olarak oturduğumuz yerde ders işlemek vardır.
Hurman
Gönderilme Zamanı: 2008/9/7 23:24
Gönderen:
Gönderiler: 52
Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Geçen sene bu zamanlar öğretmneler kurulunda bu isteğimi dile getirdim. Okulumuz yedi yıllık bir okul olarak şartları ve fiziki yapısı iyi olmasına rağmen okul yönetimi bütün branşlara derslik olmaz sebebiyle düşünceme olumsuz baktı. Diğer branşları ikna etmeye çalıştım herkes iyi olur dedi ancak en ufak bir gayret sarfeden olmadı. Ben de hiçkimsenin düzenini bozmadan kütüphaneyi derslik yapmaya karar verdim. Birkaç sınıf öğretmeni itiraz etti. Öğrenciler kütüphaneyi kullanamaz diye ama ikna ettim.
İlk başta dersliği kullandım. Alışılmış düzenin dışında hareket etmek zor oluyor. Nerdeyse vazgeçecektim. Sabır her şeyin çaresi. Müdür beyden boya istedim. "İşçilik" dedi. "Ben halledeceğim." deyince yardımcı oldu. Boyayı öğrencilerle hallettik. Biraz boyacılık var. yerler halıfleksti. Laminat olsun itedim. Çok tutar dendi. Floorpan bölge bayini aradım 17 ytl lik malzemeyi 7 ytl' ye verdiler.Döşemesi öğrenci velimden. O da halloldu. tabi kasım oldu. sonra velileri çağırdım. iki veli geldi ama iki iyi veli. Kendileri vermedi. Biri direk il milli eğitim müdürüne gitti. Geçiştirmiş. Valiye gidince vali araya girince 1000 ytl milli eğitimden. inanın hiç aklımıza gelmeyecek ve ummadığımız insanlardan esnaflardan 50,100,200 sahiplensinler diye öğrencilerden ikişer ytl, onar ytl öğretmen arkadaşlar destek çıktı. Derken bunları gören müdür bey tamam siz toparlayın, alacağınızı belirleyin gerisi bizden dedi.

istanbul bilişimden panasonic xga projeksiyon 1000 ytl
bimeksten acer dizüstü bilgisayar 935 ytl
hepsiburada dan perde(200*200), trust sunum faresi,2+1 logıtec ses sist.,projeksiyon ayağı kablo vs.

aldık. tabi gecelerce araştırdım hepsini.
Sonra monte ettim.

Sınıfta büyük masalar var U düzeni yaptım. sınıfın arkasına geçiyorum, gerektiğinde gezerek sunum faresiyle, gerektiğinde görüntü, gerektiğinde türkü, sıkıldıklarında fıkra, slayt okadar zevkli oldu ki.

Fotokopi masrafı yok tarayıcıdan tara yansıt.

Sitede emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Alıyorum etkinlikleri. Hemen uyguluyorum.

Satranç formatörüyüm aynı zamanda. Satranç derslerinde turnuva yapıyoruz. alıyoruz öğrencileri sınıfın ortasına masaya . Veriyoruz fareyi ellerine . Hepimiz seyrediyoruz.

100 temel eserin orjinal teliflerini ve buna eklediğim 120 kitabı kitapyurdundan aldık 1500 ytl tuttu. Nasıl mı aldık.

İnanın bu anlattıklarımı bir övünç kaynağı olarak görmüyorum. Sadece bir şeyler yapmaya hevesli arkadaşlara birazcık destek olursa diye yazıyorum. yoksa yarın ders başı yapacağız. Saat gecenin 2'si . Yazımda farkındayım ,imla hataları var ama hepinizin affına sığınıyorum. Bu saatte ancak böyle oldu.

Kitap teminine öğrencilerle başladık. İkişer ytl onlardan . Yine sahiplensinler diye. Çarşıda alıveriş yaptığımız esnaflar, nazımızın geçtiği veliler derken 1500 ytl nin 600'ü tamam. Bir de müdür bey çağırdı. "Hocam bir künye bulmuştuk üç yıl önce ben unuttum duruyor. Sahibide yok." alın bunu projenizde kullanın. Birkaç arkadaş tüm sarrafları gezdik. En fazla veren yere bozdurduk. 650 ordan. 1250 tamam oldu. gerisini güle oynaya temin ettik. derken. siparişi verdim kitaplar geldi. Aslında okul kütüphanesinde de azımsanmayacak seviyede kitap var ama. sınıf seviyelerine uymayan bir yığın kitap. İki kitaplığı boşalttım alınan kitaplara numara verdik 100 temel eserden olanlara turuncu etiket yapıştırdık. Sınıflaradan ikişer öğrenci görevlendirdik. Bizim çocuklar b ukadar mı severmiş okumayı. inanamadım.

İkide pano yaptırdım. Donatmayı bu sene yapacağız nasip olursa.

yaz tatilini bitirip dersliğime dönmeyi iple çektim inanın.
Huzur duyuyorum, ders işlerken.

Bu işe niyetlenen arkadaşlara, Ümidinizi yitirmeyin derim.

SABIR VE İYİ NİYET OLDUKTAN SONRA YAPILMAYACAK İŞ YOKTUR...

Herkesin yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun...

Başarı ve huzur dolu nice yıllara...
mbozkus
Gönderilme Zamanı: 2008/9/7 23:29
Gönderen:
Gönderiler: 3996
İmkanı olan, yapabilen arkadaşları kıskanıyorum doğrusu... Darısı benim başıma... İkinci kademedeki üç sınıfımıza dokuz bıranş öğretmeni olunca yapamadık...
guro46
Gönderilme Zamanı: 2008/9/8 1:45
Gönderen: KAHTA
Gönderiler: 1
Bu bulunduğum okul benim 7 yıllık görev süremin 5. okulu. Bundan önceki 4 okulumun ikisinde türkçe sınıfını oluşturdum.Ama bu okulumda imkansız...İmkanı olan arkadaşlar mutlaka türkçe sınıflarını oluştursunlar.Bu arada kitap bulmam gerekiyor(bedava)kütüpanem için fikri olan varsa paylaşsın.
berceste37
Gönderilme Zamanı: 2008/11/12 19:35
Gönderen: İSTANBUL
Gönderiler: 94
ARKADAŞLAR!BENİM OKULUMDA 2. KADEMEDE TÜM ÖĞRETMENLERİN SINIFI VAR.YARARLARINI ARKADAŞLAR BELİRTMİŞ.ÖĞRETMEN AÇISINDAN ÇOK İYİ.ÖĞRENCİLER AÇISINDAN BİRAZ SIKINTILI.ÖĞRENCİNİN TENEFFÜSTE OTURACAĞI, BENİM DİYEBİLECEĞİ BİR SINIFI YOK.ÖĞRENCİLER HER TENEFFÜSTE ÇANTALARI SIRTLARINDA O SINIF BENİM, BU SINIF SENİN DOLAŞIYORLAR.ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÇOK SIKINTI OLUYOR.
« 1 2 (3) 4 5 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç