Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     Türkçe Sınıfı
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
aytoldı
Gönderilme Zamanı: 2007/9/8 17:17
Gönderen: Mamak
Gönderiler: 2225
Re: Türkçe Sınıfıı
Türkçe sınıfı hakkında görüş almak isteyen arkadaşlar bu başlığı kullanabilirler.

Türkçe sınıfı konusunda bu başlık varken, bunun üzerine aynı konuda yaklaşık 4-5 başlık daha açıldı.

Değerli arkadaşlar,
Lütfen forumda arama yapmadan başlık açmayınız.

----------------
DİL BİLGİSİ UZERİNE ACIKLAMALAR (Oğretmenler icin dil bilgisi kitabı, incelemek için tıklayınız)

lgk
Gönderilme Zamanı: 2007/9/8 20:51
Gönderen: KOCAELİ
Gönderiler: 30
Ben de bu hafta Türkçe sınıfımı düzenleyeceğim.Özellikle çocuklarımız şairlerimizi ve yazarlarımızı yakından tanımadığı için bir panoyu sırf edebi kişiliklere ayırmayı planlıyorum.İmkanım olursa sınıfın bir köşesine Türkçe Sokağı adında Keloğlan,Nasrettin Hoca,Yunus Emre,Mevlana..resimlerini projeksiyon aleti yardımıyla çizmeyi planlıyorum.Yine dilbilgisi konuları ile ilgili hazırlayacağım renkli materyallerle sınıfı süsleyeceğim.Temiz,düzenli,güzel bir sınıfta sanırım herkes ders işlemek ister.
lgk
Gönderilme Zamanı: 2007/9/8 20:51
Gönderen: KOCAELİ
Gönderiler: 30
Ben de bu hafta Türkçe sınıfımı düzenleyeceğim.Özellikle çocuklarımız şairlerimizi ve yazarlarımızı yakından tanımadığı için bir panoyu sırf edebi kişiliklere ayırmayı planlıyorum.İmkanım olursa sınıfın bir köşesine Türkçe Sokağı adında Keloğlan,Nasrettin Hoca,Yunus Emre,Mevlana..resimlerini projeksiyon aleti yardımıyla çizmeyi planlıyorum.Yine dilbilgisi konuları ile ilgili hazırlayacağım renkli materyallerle sınıfı süsleyeceğim.Temiz,düzenli,güzel bir sınıfta sanırım herkes ders işlemek ister.
unye-52
Gönderilme Zamanı: 2007/9/9 13:00
Gönderen: ORDU- UNYE
Gönderiler: 185
iki yıldan beri türkçe sınıfında ders yapmaktayım.
sınıfı dersle ilgili resimlerle, şiirler, özü sözmlerle,gazete yazıları ile donattım.
sınıfın dört duvarını tanınmış şairlerin hayat hikayesi ve iki -üç şiirleri ile düzenledim. Sınıf kitaplığımda 100 temek eserden 3 set aldım.basın-n yayın köşemiz var. oraya haftalık takvim yazıları, gazete- dergi yazıları ve diğer yazıları yayınlıyoruz.Şairler köşemiz var, her hafta bir şairin hayatı, beş-on şiiri bu köşede yayınlıyoruz.
simal
Gönderilme Zamanı: 2007/9/10 13:32
Gönderen: KAHRAMANMARAŞ
Gönderiler: 29
değerli arkadaşlar bizim okul küçük bir okul sınıfları türkcçe.fen ve sosyal diye ayırdık ama yetersiz çünkü sınflara sadece bir tane bilgisayar koyabildik.Projeksiyon tepegöz fen sınıfında oldugu için çok fazla verimli olamıyoruz çünkü aynı anda derslerimiz oldugu biz bu alet ve edevatlardan yararlanamıyoruz. bu projenin başarılı olabilmesi için her sınıfa ayrı ayrı techizatların konması gerekli...
saygılar...
zekisey
Gönderilme Zamanı: 2007/9/10 14:38
Gönderen:
Gönderiler: 164
Lgk öğretmenim,
Tüm öğretmenlerin fikirleri çok güzel; özellikle de sizin "Türkçe Sokağı" adı altında oluşturacağınız Mevlana,Keloğlan resimleri çok hoş olacaktır eminim sınıfınız çok renkli olacaktır.Sınıfınızda başarılar;eğlenceli dersler dilerim.
s_yavuz
Gönderilme Zamanı: 2007/9/28 10:18
Gönderen:
Gönderiler: 32
tüm öğretmenlerime selamlar.
bu yıl biz de derslik sistemine geçtik ve birkaç haftadır sınıfı nasıl donatırım diye hayal gücümün sınırlarını zorluyorum.
ilk olarak idarecilerle görüşüp türkçe sınıfına bilgisayar ve projeksiyon cihazı alma imkanı olup olmadığını sordum. yanıt olumsuz olunca bol pano destekli bi sınıf oluşturmaya karar verdim. daha tam olarak oturmuş değil; ama panolarda şu köşeler olacak: dilimizin kirlenmesi ve korunması, yanlış kullanımlarla ilgili "türkçemiz" köşesi, belirli günler ve haftalarla paralel olarak öğrencilerin kendi yazdıkları şiir ve hikayeleri içeren "öğrenci eserleri", her hafta bir edebiyatçımızı ve eserlerini tanıtan "bilin bakalım ben kimim" köşesi, basın ve yayında türkçe ile ilgili çıkan yazı ve haberleri sergileyeceğimiz "basın-yayın köşesi", dil bilgisi kurallarını özet olarak içeren daha çok sembolik ögeleri olan "dil bilgisi köşesi" ve duvarlarda yer kalırsa şair ve yazarlarımızın resimlerini çerçeveletip asacağımız bir alan oluşturmayı tasarlıyorum.

eğik bitişik el yazısı ve dik yazı ile ilgili de harflerin olduğu bir tablo ve bir de noktalama işaretlerini anlatan bir tablo bulursam çok iyi olacak.

diğer arkadaşların fikirleri de gayet güzeldi. herkese başarılar ve kolaylıklar dilerim...
gul_
Gönderilme Zamanı: 2007/10/19 20:45
Gönderen:
Gönderiler: 838
Türkçe sınıfı uygulamasında çocuklar yazılarını sınıfta sergiliyor sanırım. Üç- dört branş öğretmeninin olduğu okulda Türkçe sınıfı nasıl uygulanabilir, kullanılabilir?
atila
Gönderilme Zamanı: 2007/10/20 20:21
Gönderen: Hayattan
Gönderiler: 334
Değerli Arkadaşlar,
Geçen yıl arkadaşların da görüşünü alarak bir Türkçe sınıfı oluşturdum.Görsellik açısından panolar ve resimler önemli ama hangi sınıf olursa olsun kesinlikle projeksiyon şart.Köy okulunda çalışıyorum fakat sınıfımda projeksiyon ve bilgisayar var.Beyaz tahtayı projeksiyon için de kullanıyorum.Tabi burada müdürümün ve velilerin desteği çok büyüktü.Özellikle müdürüm çok destek oldu.Sonuçta çocuklar dersi daha çok sever hale geldi.Bu durum sınavlardaki başarıyı da olumlu yönde etkiledi.Tek eksiğim var o da internet.....
ufuksari1979
Gönderilme Zamanı: 2007/11/4 14:01
Gönderen: SON DURAK BALIKESİR...
Gönderiler: 417
Merhaba arkadaşlar. Ben Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bir YİBO'da çalışıyorum. Okulda bu sene sınıf uygulamasına geçtik. Okulda bütün branş öğretmenlerin kendi sınıfı var. İmkan var mıydı? Hayır yoktu. Tüm öğretmenler para topladık önce sınıfları boyadık. Sınıflarda pano bile yoktu maalesef. Biraz fedakarlıkla her şey oluyor. Şimdi sınıfımda kitaplık dolabı, masa örtüleri , perde, tepegöz, projeksiyon,bilgisayar, internet hariç her şey var. En azından kendi sınıfınız. Öğrenciler yer değiştirmekte biraz zorlanıyor ama ders işlemek açısından çok güzel oldu.

----------------

« 1 (2) 3 4 5 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç