Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

17 kullanıcı çevrimiçi (12 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 1
Ziyaretçiler: 16

metinoz, devamı...

Reklam

100 Temel Eser Soru Bankası Çıktı

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Genel Konular
     Münazara
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
basar40
Gönderilme Zamanı: 02.11.2008 16:34
Gönderen: KIRŞEHİR EDİRNE
Gönderiler: 387
Münazara
Arkadaşlar okulda münazara yapmak istiyorum.Daha önce hiç yapmadım.Yardımcı olur musunuz?Konu seçiminde,münazara anında ne yapmalıyım,nasıl yönetilir münazara?İzleyenler gruplara soru sorabilir mi?

----------------
http://www.havsaabalario.meb.k12.tr/

duygu80
Gönderilme Zamanı: 02.11.2008 19:01
Gönderen:
Gönderiler: 27
Re: Münazara
Hocam, iyi akşamlar. Ben İstanbul'da çalışıyorum. İl genelinde yapılan münazaralardaki kuralları ifade ederek size yardımcı olmak istedim: Bir grupta dört öğrenci oluyor. Öğrenciler öncelikle üç veye dört dakikalık konuşma yapıyor. Sonra grup sözcüsü karşı tarafın tezlerini çürütme ve sorulara cevap verme amacıyla beş dakikalık bir konuşma yapıyor. İki oturumlu olan münazaralarda birinci tur grup üyelerinin konuşmasını , ikinci tur başkanın son konuşmasını oluşturuyor.Münazaraya ilk başlayan taraf ikinci turda son konuşmayı yapıyor.İzleyenlerden soru yöneltilmiyor. Konu olarak; arkadaş seçiminde karakter mi ailenin beklentileri mi önemlidir, başarıda çalışma mı zeka mı gereklidir, insan haytında maddi değerler mi manevi değerler mi önemlidir,iletişim araçları hayatımızı olumlu mu olumsuz mu etkiliyor...
Konuya hakimiyet, ikna yeteneği, beden dilini kullanma, süreyi doğru kullanma gibi ölçütlere dikkat edilmektedir. Kolay gelsin.
basar40
Gönderilme Zamanı: 02.11.2008 22:05
Gönderen: KIRŞEHİR EDİRNE
Gönderiler: 387
Re: Münazara
Hocam teşekkürler...
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya