" />

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     Türkçe Dersliği
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
nakarat
Gönderilme Zamanı: 28.08.2008 16:41
Gönderen: Simeranya
Gönderiler: 146
Türkçe Dersliği
Arkadaşlar Türkçe Dersliğini nasıl düzenleyebilirim. Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Saygılarımla...
feraye82
Gönderilme Zamanı: 28.08.2008 17:45
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 40
Re: Türkçe Dersliği
Öğretmenim, düzenlerim derken oturma düzenini mi kastettiniz? Eğer öyleyse uzmanların da önerdiği üzere "U Düzeni" uygun olabilir. Tabi bunun için geniş bir sınıf gerekli.
Eğer kastınız oturma düzeni değilse.. Öğretmenim, müfettişler Türkçe sınıflarını renkli ve süslü görmek istiyorlar. Etkinlikler duvarlarda olacak yani yapılan işler gösterilecek. Etkinlikleri panolara asmanın dışında, haftanın sözü ve haftanın şiiri gibi köşeleriniz olabilir. Öğrencilerin de hoşuna gidecek bir şiir , güzel bir özdeyiş ya da atasözü, güzelce yazılabilir uygun bir yere.
Ben bu sene "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını asmak istiyordum duvara . Maalesef bulamadım. Ama en azından bu konuyla ilgili olan "Arıyorum" adlı şiir var, onu asabilirim.
Gerçi bu kadar renkli bir sınıf dikkat de dağıtır ama müfettişler böyle istedi:)
sekure
Gönderilme Zamanı: 28.08.2008 19:32
Gönderen:
Gönderiler: 43
Yunus Emre den birkaç şiir ,Karamanoğlu Mehmet Bey in Fermanı ,Yazım yalışlarını düzeltme işareti ,Öğrencilerin hazırladığı afiş reklam v.b.olabilir ayrıca geçen yıl haftalık bulmaca,bilmece ve aylık sadece dilimize yönelik şiir köşesi yapıyordum bilmem siz dener misiniz?Öğrencileri hoşuna gidiyor ..........
abidik
Gönderilme Zamanı: 28.08.2008 19:38
Gönderen: Balıkesir-Giresun
Gönderiler: 995
Alıntı:

feraye82 yazmış:
Öğretmenim, düzenlerim derken oturma düzenini mi kastettiniz? Eğer öyleyse uzmanların da önerdiği üzere "U Düzeni" uygun olabilir. Tabi bunun için geniş bir sınıf gerekli.<br /> Eğer kastınız oturma düzeni değilse.. Öğretmenim, müfettişler Türkçe sınıflarını renkli ve süslü görmek istiyorlar. Etkinlikler duvarlarda olacak yani yapılan işler gösterilecek. Etkinlikleri panolara asmanın dışında, haftanın sözü ve haftanın şiiri gibi köşeleriniz olabilir. Öğrencilerin de hoşuna gidecek bir şiir , güzel bir özdeyiş ya da atasözü, güzelce yazılabilir uygun bir yere.<br /> Ben bu sene "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını asmak istiyordum duvara . Maalesef bulamadım. Ama en azından bu konuyla ilgili olan "Arıyorum" adlı şiir var, onu asabilirim.<br /> Gerçi bu kadar renkli bir sınıf dikkat de dağıtır ama müfettişler böyle istedi:)

BEYAZID hocamın paylaşıma açtığı "Türkçe Köşesi için 50 Adet Materyal" adlı dosyada "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını var hocam. Bir bakın isterseniz.

----------------

divan
Gönderilme Zamanı: 28.08.2008 21:26
Gönderen: nereye
Gönderiler: 2
'Türkçesi Varken' başlıklı dilimize girmiş yabancı sözcüklerin Türkçe karşılıklarının yazılı olduğu posterler,perdeli sahne görünümlü Karagöz -Hacivat panosu,deyim ağacı,Türkçe deki rekorlar köşesi...

----------------

feraye82
Gönderilme Zamanı: 29.08.2008 00:45
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 40
Alıntı:

abidik yazmış:
>BEYAZID hocamın paylaşıma açtığı "Türkçe Köşesi için 50 Adet Materyal" adlı dosyada "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını var hocam. Bir bakın isterseniz.

Teşekkürler öğretmenim:) Çok makbule geçti:))
yildiz_
Gönderilme Zamanı: 29.08.2008 01:56
Gönderen: İşte bi yerden...
Gönderiler: 440
Benim sınıfımfa tarih şeridinin olduğu yerde Yunus Emre'den başlayarak günümüze kadar bazı yazarların ve şairlerin A4 kağıdına basılı resimleri var.Kartonlara yapıştırıp, şairler,yazarlar şeridi yapmıştım.
CananE
Gönderilme Zamanı: 26.08.2009 16:47
Gönderen: Çanakkale :)
Gönderiler: 1135
Konuyla ilgili yeni bir başlık açmak istemedim. Derslik uygulamasını kullanan arkadaşların sınıflarında ne gibi materyaller var? Teknolojik aletler dışında tabii.

Mesela çok duyduğum deyim ağacı nasıl bir şey? Bunun gibi başka neler var?

----------------
En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir; birbirini anlamayan...

Kordumn
Gönderilme Zamanı: 26.08.2009 17:31
Gönderen:
Gönderiler: 516
Yanılmıyorsam Sunay Akın'ın nokta, virgül ve noktalı virgülle ilgili dizeleri var. Ben de diğer noktalama işaretleri ile ilgili yazdım dörtlükler ve kartonun bir kenarına şiirin içeriğine uygun mimikte noktalama işaretini yanına da dörtlüğü yazdım. güzel oldu. Öğrencilerin de hoşuna gidiyor. Benim hiç Türkçe dersliğim olmadı Bu nedenle bunu derslerde kullandım. Türkçe dersliği için uygun bir materyal olabilir. Ayrıca yine değişik şekillerde noktalama işaretlerini yaptım. Mesela kardan adam şeklinde iki nokta salyangoz şeklinde virgül gibi... Onları da kartonlara yazılan örnek cümlelerde yerleştirip duvara asabiliriz. Hoş olur. Keşke benim de Türkçe dersliğim olsa. Çok şanslısınız.
masiva
Gönderilme Zamanı: 26.08.2009 17:53
Gönderen:
Gönderiler: 150
Benim hiç türkçe dersliğim olmadı :((( Belki bu sene olur,kuaför öğretmeninden kalan sınıfa göz diktim.olsa ne olcak o ayrı mesele.torna tesfiye ağacı yaparız artık.yani ki,ders saatini doldurmakta güçlük çekiyorum.
Mesleki eğitimde çalışıp da özgün çalışması ya da farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa burda paylaşırsa sevinirim.(yeni bir başlık açmaya gerek duymadım.)

----------------

(1) 2 3 4 »
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya