Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni HatırlaŞifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     Türkçe Dersliği
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
nakarat
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 13:41
Kayıt: 2005/9/17
Gönderen: Simeranya
Gönderiler: 146
Türkçe Dersliği
Arkadaşlar Türkçe Dersliğini nasıl düzenleyebilirim. Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Saygılarımla...
feraye82
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 14:45
Kayıt: 2008/5/22
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 40
Re: Türkçe Dersliği
Öğretmenim, düzenlerim derken oturma düzenini mi kastettiniz? Eğer öyleyse uzmanların da önerdiği üzere "U Düzeni" uygun olabilir. Tabi bunun için geniş bir sınıf gerekli.
Eğer kastınız oturma düzeni değilse.. Öğretmenim, müfettişler Türkçe sınıflarını renkli ve süslü görmek istiyorlar. Etkinlikler duvarlarda olacak yani yapılan işler gösterilecek. Etkinlikleri panolara asmanın dışında, haftanın sözü ve haftanın şiiri gibi köşeleriniz olabilir. Öğrencilerin de hoşuna gidecek bir şiir , güzel bir özdeyiş ya da atasözü, güzelce yazılabilir uygun bir yere.
Ben bu sene "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını asmak istiyordum duvara . Maalesef bulamadım. Ama en azından bu konuyla ilgili olan "Arıyorum" adlı şiir var, onu asabilirim.
Gerçi bu kadar renkli bir sınıf dikkat de dağıtır ama müfettişler böyle istedi:)
sekure
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 16:32
Kayıt: 2006/9/13
Gönderen:
Gönderiler: 45
Re: Türkçe Dersliği
Yunus Emre den birkaç şiir ,Karamanoğlu Mehmet Bey in Fermanı ,Yazım yalışlarını düzeltme işareti ,Öğrencilerin hazırladığı afiş reklam v.b.olabilir ayrıca geçen yıl haftalık bulmaca,bilmece ve aylık sadece dilimize yönelik şiir köşesi yapıyordum bilmem siz dener misiniz?Öğrencileri hoşuna gidiyor ..........
abidik
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 16:38
Kayıt: 2005/10/26
Gönderen: Balıkesir-Giresun
Gönderiler: 995
Re: Türkçe Dersliği
Alıntı:

feraye82 yazmış:
Öğretmenim, düzenlerim derken oturma düzenini mi kastettiniz? Eğer öyleyse uzmanların da önerdiği üzere "U Düzeni" uygun olabilir. Tabi bunun için geniş bir sınıf gerekli.<br /> Eğer kastınız oturma düzeni değilse.. Öğretmenim, müfettişler Türkçe sınıflarını renkli ve süslü görmek istiyorlar. Etkinlikler duvarlarda olacak yani yapılan işler gösterilecek. Etkinlikleri panolara asmanın dışında, haftanın sözü ve haftanın şiiri gibi köşeleriniz olabilir. Öğrencilerin de hoşuna gidecek bir şiir , güzel bir özdeyiş ya da atasözü, güzelce yazılabilir uygun bir yere.<br /> Ben bu sene "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını asmak istiyordum duvara . Maalesef bulamadım. Ama en azından bu konuyla ilgili olan "Arıyorum" adlı şiir var, onu asabilirim.<br /> Gerçi bu kadar renkli bir sınıf dikkat de dağıtır ama müfettişler böyle istedi:)BEYAZID hocamın paylaşıma açtığı "Türkçe Köşesi için 50 Adet Materyal" adlı dosyada "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını var hocam. Bir bakın isterseniz.


----------------

divan
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 18:26
Kayıt: 2005/12/19
Gönderen: nereye
Gönderiler: 2
Re: Türkçe Dersliği
'Türkçesi Varken' başlıklı dilimize girmiş yabancı sözcüklerin Türkçe karşılıklarının yazılı olduğu posterler,perdeli sahne görünümlü Karagöz -Hacivat panosu,deyim ağacı,Türkçe deki rekorlar köşesi...


----------------

feraye82
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 21:45
Kayıt: 2008/5/22
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 40
Re: Türkçe Dersliği
Alıntı:

abidik yazmış:
>BEYAZID hocamın paylaşıma açtığı "Türkçe Köşesi için 50 Adet Materyal" adlı dosyada "Karamanoğlu Mehmet Bey'in" fermanını var hocam. Bir bakın isterseniz.


Teşekkürler öğretmenim:) Çok makbule geçti:))
yildiz_
Gönderilme Zamanı: 2008/8/28 22:56
Kayıt: 2006/9/11
Gönderen: İşte bi yerden...
Gönderiler: 441
Re: Türkçe Dersliği
Benim sınıfımfa tarih şeridinin olduğu yerde Yunus Emre'den başlayarak günümüze kadar bazı yazarların ve şairlerin A4 kağıdına basılı resimleri var.Kartonlara yapıştırıp, şairler,yazarlar şeridi yapmıştım.
CananE
Gönderilme Zamanı: 2009/8/26 13:47
Kayıt: 2006/3/11
Gönderen: Çanakkale :)
Gönderiler: 1135
Re: Türkçe Dersliği
Konuyla ilgili yeni bir başlık açmak istemedim. Derslik uygulamasını kullanan arkadaşların sınıflarında ne gibi materyaller var? Teknolojik aletler dışında tabii.

Mesela çok duyduğum deyim ağacı nasıl bir şey? Bunun gibi başka neler var?


----------------

Kordumn
Gönderilme Zamanı: 2009/8/26 14:31
Kayıt: 2006/9/21
Gönderen:
Gönderiler: 520
Re: Türkçe Dersliği
Yanılmıyorsam Sunay Akın'ın nokta, virgül ve noktalı virgülle ilgili dizeleri var. Ben de diğer noktalama işaretleri ile ilgili yazdım dörtlükler ve kartonun bir kenarına şiirin içeriğine uygun mimikte noktalama işaretini yanına da dörtlüğü yazdım. güzel oldu. Öğrencilerin de hoşuna gidiyor. Benim hiç Türkçe dersliğim olmadı Bu nedenle bunu derslerde kullandım. Türkçe dersliği için uygun bir materyal olabilir. Ayrıca yine değişik şekillerde noktalama işaretlerini yaptım. Mesela kardan adam şeklinde iki nokta salyangoz şeklinde virgül gibi... Onları da kartonlara yazılan örnek cümlelerde yerleştirip duvara asabiliriz. Hoş olur. Keşke benim de Türkçe dersliğim olsa. Çok şanslısınız.
masiva
Gönderilme Zamanı: 2009/8/26 14:53
Kayıt: 2009/2/23
Gönderen:
Gönderiler: 150
Re: Türkçe Dersliği
Benim hiç türkçe dersliğim olmadı :((( Belki bu sene olur,kuaför öğretmeninden kalan sınıfa göz diktim.olsa ne olcak o ayrı mesele.torna tesfiye ağacı yaparız artık.yani ki,ders saatini doldurmakta güçlük çekiyorum.
Mesleki eğitimde çalışıp da özgün çalışması ya da farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa burda paylaşırsa sevinirim.(yeni bir başlık açmaya gerek duymadım.)


----------------

(1) 2 3 4 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun
 

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder


YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç