" />

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

82 kullanıcı çevrimiçi (28 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 30
Ziyaretçiler: 52

gavgam, sedat46, merih51, zekiye_, canilk, pretend, Muhayo, ecetuna, edebiyat19, dmrts87, duyyku, apo637, kardeli, mugitur, kdrx, atmaca_, ikez_61, mehlik, ay2000, hadra, abc20, OFLAZ, asofia, GSBE08, ZUMRUT, rewi, simavi, efeakha, oz-aysa, erkoc, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Mizah
     1. Dünya Savaşını Başlatan Olay
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
NurgulAli
Gönderilme Zamanı: 26.11.2007 23:09
Gönderen:
Gönderiler: 14
1. Dünya Savaşını Başlatan Olay
8. sınıflar İnkılap Tarihi dersinde 1.Dünya Savaşı konusunu işliyorduk. Tam iki ders bu konuyu canlandırarak açıkladım. Öğrencileri İttifak ve İtilaf devletleri olarak ayırdım. Aralarındaki rekabeti canlandırdım. Avusturya Macaristan İmparatoru Ferdinand'ın öldürülmesini öğrencilerle canlandırdım. Dersin sonuna doğru sınıfa sordum. ''1. Dünya Savaşını başlatan olay nedir ? '' Sınıfta çıt çıkmıyor. Şaşırdım. ''Çocuklar şimdi tahtaya ip uçlarını yazacağım.'' dedim. Tahtaya ''Avusturya Macaristan Veliahtının ......'' yazdım. Cevap yok. ''Saray Bosna gezisi''ni ekledim. Cevap yok.''Sırasında bir Sırplı''yı ekledim. Yine cevap yok. ''Öğrenci tarafından'' I ekledim. En sonunda Ahmet adlı süper zeki öğrencim heyecanla parmak kaldırdı. ''Söyle ahmet''deyince, Ahmet mutlulukla''Öldürülmesi hocam'' dedi. Ben canım sıkkın ''Evladım Öldürme ve öldürülme mi aklında kalıyor iki saattir bu konuyu anlatıyorum'' deyince, Ahmet'in cevabı karşısında kalp krizi geçirme tehlikesi atlattım. ''Hocam ben bu konuyu geçen hafta dersanede öğrenmiştim. ''
kamil1
Gönderilme Zamanı: 26.11.2007 23:40
Gönderen:
Gönderiler: 44
Re: 1. Dünya Savaşını Başlatan Olay
İyi ki konuyu öğrenip gelmiş.Yoksa durumunuz vahimmiş hocam. :)
naslan
Gönderilme Zamanı: 27.11.2007 01:00
Gönderen: karabük
Gönderiler: 193
bi harika ne diyeyim :)))))(
kedicik
Gönderilme Zamanı: 27.11.2007 14:22
Gönderen:
Gönderiler: 53
Hocam valla senin bu öğrenciler süper zeki gibi Sanırım her ders bir macera yaşıyorsun onlarla

----------------

NurgulAli
Gönderilme Zamanı: 29.11.2007 13:15
Gönderen:
Evet hocam, öğrencilerimle gerçekten bir çok macera yaşıyorum. Daha da yaşayacağım. Çünkü onları öyle seviyorum ki. 19 yılımın nasıl geçtiğini anlamadım. Herhalde emeklilik çağına gelincede mesleği bırakamayacağım. Her gün yeni bir heyecanla sınıflara dalıyorum. Bazen hoş olmayan anılarda birikmiyor değil. Ama rengarenk güllerle dolu bir bahçede, bir kaç tane diken olacak tabii ki. Size güzel anlarla dolu ömürler diliyorum.
NurgulAli
Gönderilme Zamanı: 29.11.2007 13:17
Gönderen:
Tarihin derinliklerinde kaybolmak hoş. Ama bu çocuklarla dolaşmak daha hoş. İnsanın mesleğine aşık olmasını sağlıyor. Başarılar.
NurgulAli
Gönderilme Zamanı: 29.11.2007 13:23
Gönderen:
Evetdoğru söylüyorsunuz hocam. Birde çalışıp gelmeseydi yanmıştık. Ah benim zıpır öğrencilerim. Bu mesleği böyle öğrencilerle sevmemek mümkün mü ? Selamlar.
NurgulAli
Gönderilme Zamanı: 29.11.2007 13:28
Gönderen:
Evetdoğru söylüyorsunuz hocam. Birde çalışıp gelmeseydi yanmıştık. Ah benim zıpır öğrencilerim. Bu mesleği böyle öğrencilerle sevmemek mümkün mü ? Selamlar.
incitanem
Gönderilme Zamanı: 29.11.2007 17:23
Gönderen: istanbul
Gönderiler: 30
Ben bi öğrenci olaraktan söyliyim okuldaki hocalar dershanedeki hocalardan daha güzel anlatıyolar her zaman..
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya