Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Site kullanımı ve sorunlar
     Site içerik güncellenmesi
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
metin22
Gönderilme Zamanı: 2017/5/15 6:31
Gönderen: EDİRNE
Gönderiler: 928
Re: Site içerik güncellenmesi
kapanmasın
daha çok
umarım faydası olur
paylaşımı yapmak istiyorum :(
sevdago
Gönderilme Zamanı: 2017/5/17 10:12
Gönderen:
Gönderiler: 558
Arama motorunda "Türkçe Dersi"dendiğinde ilk çıkan sayfanın kapanmaması gerekir.Maddi manevi şahsım adına elimden geleni yapmak isterim.
Ekim7
Gönderilme Zamanı: 2017/5/22 10:15
Gönderen: Erzincan
Gönderiler: 1305
Sadece bu sitenin hatıraları bana bir ümit veriyor...Çok derin izleri anımsatıyor. Kalmalı elbette. Kapatmak yerine canlandırılmalı...

Paralı içerikler sunulup forum zenginleştirilmeli. Gerçi yazmak okumak üzerine çok meşgalesi kalmadı ınsanların. Watsap canına okudu diğer sitelerin...

Hayırlısı...
Ozan_35
Gönderilme Zamanı: 2017/5/31 19:37
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 2435
Ben zaman kavramına takık biri olarak her şeyi zamana bağlarım. Hiçbir şey zamandan (zamanın ruhundan) bağımsız değildir. On iki yıldır bu sitedeyim. Özellikle (yanılıyorsam düzeltin) 2005-2010 arası çok aktif, katılımcı ve paylaşımcı bir ortamdı burası. Zamanla kopuşlar yaşandı. Bir iki gün sitede görmezsek “İyi misin?” diye birbirimize mesaj attığımız arkadaşlar da çok az uğramaya başladı. Fenomen olmuş üyeler bile vardı oysa.

Sosyal medyanın icadı, akıllı telefonların yaygınlaşması ve WhatsApp türü uygulamalar insanları bilgisayar başından kaldırdı. Bu durum, forum / paylaşım türü sitelerin etkinliğini kırdı ne yazık ki! Sadece bu site değil, birçok site aynı kaderi paylaşıyor.

“Zaman” demiştim ya... Zamanın ruhu günümüzde akıllı telefon uygulamalarında geziniyor. Her yeni gelenin bir öncekini saha dışını itelemesi en çok da sanal ortamda yaşanıyor.

Ben dosya paylaşımlarından çok fikir paylaşımlarını önemsedim hep. Akıl akıldan üstündür. Bildiklerimi uzun uzun paylaştım. Çok şey öğrendim burada ve öğrenmenin hiç bitmediğine ikna oldum. Belgeler, dosyalar zaten denizde kum gibi… İnternet sayısız dosyayla, belgeyle dolu. Zaten bugüne kadar herkes kendi arşivini de oluşturmuştur. Bu tür paylaşımların azalmasını dert edinmedim ama bizim, Türkçe öğretmenlerinin söyleyecek sözü de mi kalmadı? Ne oldu, Türkçenin Nirvana’sına mı ulaştık? Aklımıza takılan bir şey de mi kalmadı?

Adetim olduğu üzere lafı uzattım. Sitenin kapanmasını ben de istemiyorum, ama site yöneticilerimiz bu yönde bir karar alırsa da küsecek değiliz. Sitenin durağanlıktan kurtarılması için ne yapılması gerekiyorsa ben buradayım, hazırım. Bunu ayrıca konuşup tartışırız.

Selamlar.
mbozkus
Gönderilme Zamanı: 2017/6/2 21:27
Gönderen:
Gönderiler: 4010
Alıntı:

Ozan_35 yazmış:
Sitenin kapanmasını ben de istemiyorum, ama site yöneticilerimiz bu yönde bir karar alırsa da küsecek değiliz.

Küserim ben!
Batsın o sosyal medya. İki çift iğneleyici laf, sanatlı söz, ince espri yapamaz oldum. Burada ne söylersem söyleyeyim karşıdaki insan espriyi yahut ne anlatmak istediğimi anlıyordu. Ha beni henüz tanımayıp da kırılan tek tük kişiler oldu ama niyetimizi açıkladıktan sonra kimseyle bir sorunumuz olmadı diye hatırlıyorum. Şimdi sosyal medyada, hatta aile içi whatsapp grubunda bile anlaşılamıyorum. Burada kullandığım bir noktalama işareti bile ne demek istediğimi doğru bir şekilde anlatmaya yeterli idi.
Amaan kesiyorum burada, daha söylemek istediğim çok şey var aslında ama onu bunu boşverin de ankeda nerede? Hâlâ atlamadı konuya...
« 1 (2)
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç