Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     kamuda yeni paralel yapı İHH
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
uslum
Gönderilme Zamanı: 2017/3/27 18:43
Gönderen:
Gönderiler: 70
Re: kamuda yeni paralel yapı İHH
Ben dışarıdan bakan, birtakım kaygıları olan birisi olarak sizlerin telaşını anlamaya çalışıyorum. Fakat 3-5 kişi bir araya gelip belirli bir güç oluşturduğunda bunlara hemen yıkıcı örgüt damgası vurmak hayatı çekilmez hale getirecektir. Bu mantık işgalcilerin ülkelerin yerli halkına yaklaşımı tarzını andırmaktadır. Ebs içinde kendince "hayır" yaptığını zanneden kimi zaman sağdan, kimi zaman soldan, kimi zaman yumuşak, kimi zaman sert yaklaşan tipler olabilir. Bu yaklaşımı da bir bardak çaya "Sızıntı Dergisi" satmayı başaran FETÖ'cülerden öğrnemiş olabilir. Fakat 3-5 densiz için her şeyi şeffaf olan 25-30 senelik geçmişi olan bir örgütü karalamak da vicdani değildir. Bu örgüt 28 Şubat'ın sert çarkından onay alıp yaşamını sürdürebilmiştir. Ayrıca bir darbeci arayacaksan bunu Ali'den Veli'den 3 kuruş alıp, Osman'a, Mehmet'e, Ayşe'ye aktaran kuruluşları değil; üniversitelerde, kurumlarda, devlette,zenginler arasında yapılaşan gruplarda aramalısın. Bu İslamcı geçinen gruplar olabileceği gibi, Kemalist, Ülkücü, Laikçi geçinen gruplar da olabilir. Yaklaşım bence "liyakat" i arkadan dolanan kim varsa onlarla mücadele şeklinde olmalı. Her şey doğal olursa su yatağında akar.
Alimen
Gönderilme Zamanı: 2017/5/1 9:31
Gönderen:
Gönderiler: 158
aynen
AysunK
Gönderilme Zamanı: 2017/5/1 12:31
Gönderen: Kocaeli
Gönderiler: 2316
Nasıl bir topluluk olduğunu tam olarak bilemiyorum ancak il içinde bazı okullarda sergi kurup öğrencileri de başında beklettiklerini duydum,biraz tepki çekmiş...
turkce70
Gönderilme Zamanı: 2017/5/11 13:02
Gönderen:
Gönderiler: 94
Yapmayın hocam, yıllar öncesinden bilirim İHH'yı. Bağış yapmışlığım da vardır. Okulda da Yetim Kardeş projesine öğrencilerle katıldık. Her aşamasında en mümkün şeffaflığı sağlamaya çalışıyorlar. Yaptığınız her bağışı üzerinden kaç yıl geçerse geçsin internetten görebiliyorsunuz.Okulumuzdan da İHH aracılığıyla burs alanlar yetim öğrenciler var. Onlardan da aldığım bilgiler bu yönde. Gönüllülerle çalışmalar devam ettirmeleri sebebiyle ilden ile farklılık gösterebilir tabi ki. Hani art niyetli insan her yerde olur ama bu bütünü kötü yapmaz. Bildiğim kadarıyla da tek tip bir zihin yapısı yok. Yani her konuda her gönüllüsü aynı düşünmüyor aynı yaşamıyor. Bu da ikinci bir paralel ya da yasadışı örgüt olmasının önündeki en büyük engel. Ha hükümetin her dediğine "he diyici" bir çizgisi olur mu, olursa ne olur onu bilemem. Ama şimdilik güzel işler yaptıklarını biliyor ve şahidim.

Yanlışlıkla yeni konu açtım. Özür dilerim arkadaşlar.
« 1 (2)
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç