Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Sitedekiler

41 kullanıcı çevrimiçi (26 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 2
Ziyaretçiler: 39

gunesli, sahinar, Devamını Oku...

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     TEOG ORTALAMANIZ
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
mars2005
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 13:51
Gönderen:
Gönderiler: 49
TEOG ORTALAMANIZ
Sevgili arkadaşlar,malumunuz bu seneki TEOG sınavı Türkçe dersi için oldukça zor geçti ve kanımca belirleyici olacak. Türkiye geneli türkçe ortalamasının düşeceğini düşünüyorum. Öğrencilerin soru kitapçığını inceleyip okul ortalaması belirleyen arkadaşlarım geçen yılki ortalamayla birlikte paylaşırsa sınav sonuçlarının değerlendirilmesi açısından bir fikir edinebiliriz diye düşünüyorum.

Geçen yıl okul ortalamamız: 65
Bu yılki yaklaşık ortalama: 59
kitap07
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 14:29
Gönderen:
Gönderiler: 16
Re: TEOG ORTALAMANIZ
Geçen yıl 56,bu yıl 53. Yine kötü öğretmen olduk.Fen 70 , ink. 65 Türkçe nasıl böyle diyorlar. Vallahi kendimden şüphe eder oldum.
tugi
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 14:35
Gönderen:
Gönderiler: 59
70 ortalama 96 öğrenci ile çok iyi 10 14 öğrenciyim heyecandan 65 - 75 arasında kalmış
mars2005
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 14:39
Gönderen:
Tugi hocam geçen yılki ortalamanız kaçtı?
seyidi
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 15:13
Gönderen:
Gönderiler: 4
Biz Türkçe dersini sevdirmeye, edebi zevkini tattırmaya, kendisini ifade etme ve iletişim becerisi gücünü geliştirmeye, yazmaya, okumaya teşvik etmeye çalışırken her soruda, her seçenekte kelime oyunu, türlü tuzaklar vardı. Bu sistem, bu sınavlarla bizim sevdirmeye çalıştığımız dersten çocukları soğutuyor...Yazar olmak hayali kuran ,harika öyküler yazan benim de bu konuda çok teşvik ettiğim, cesaret verdiğim bir öğrencim vardı. Fazla test çözmezdi,doğal olarak test mantığını da fazla bilmiyor o yüzden de sınavı kötü geçmiş . Diyor ki : ''Benden yazar filan olmaz hocam. Görüyorsunuz; benim Türkçe dersim bile kötü.'' dedi . Şimdi bu çocuğa gerçek anlamda öğretmenlik mi yapmak lazım yoksa sistemin bizi ve çocukları zorladığı şekilde seyislik mi yapmak lazım ?
mars2005
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 15:26
Gönderen:
İhtilaflı sorulara itiraz etmeye bile soru başı 20 tl isteyen bir kurum... Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum.çocuklarımın umudu kırıldı, artık bu işi çalışarak halledemeyeceklerini düşünecekler.Nasıl toparlayacağım çocukları? Bunun hesabını maalesef hiçbirimiz,hiç kimse soramayacak.Olan çocuklara oldu ki sınav hayatlarının ilk basamağında o basamağı ayaklarının altından çekip aldılar.yazık.
seyidi
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 15:31
Gönderen:
Gönderiler: 4
Sevgili Kitap07 rumuzlu hocam, sizin öğretmenliğinizi gerçek anlamda ölçebilecek bir mekanizma yok. Vicdanınız rahatsa hiç sorun yapmayın siz iyi bir öğretmensiniz ancak; türlü tuzaklarla,kelime oyunlarıyla hazırlanan kapsamsız sorulara karşı iyi bir yarış atı yetiştiricisi değilsiniz. İkisinden birini tercih edin ya vicdanınız rahat şekilde gerçek öğretmen olursunuz ya da çocuklara acımadan test yüklemesi yapan bir seyis olursunuz. Çocukların kendini ifade etme gücünü geliştirmeye çalışmayın, edebi metinlerden edebi zevkleri yaşatmaya çalışmayın, yazma zevkini, okuma zevkini kazandırmaya çalışmayın,iletişim becerisi kazandırmaya çalışmayın,sürekli test çözmeleri konusunda zorlayın asla acımayın baskı kurun. O zaman göreceksiniz net sayıları artacak. Bu şekilde iyi bir seyis olacaksınız ama asla iyi bir öğretmen olamayacaksınız.
kitap07
Gönderilme Zamanı: 2016/11/24 15:45
Gönderen:
Gönderiler: 16
Allah şükür içim rahat. Elimden geleni yaptım. Haklısınız önemli olan da bu.
Sayime
Gönderilme Zamanı: 2016/11/25 9:19
Gönderen:
Gönderiler: 18
Sınıf ortalamamız 60 , geçen yıla göre iyi. sorularda çok ikilemde kaldıklarını söyledi çocuklar.
Amediko
Gönderilme Zamanı: 2016/11/25 13:58
Gönderen:
Gönderiler: 351
Geçen seneki ortalama 10 ,bu sene ki ortalama 9 doğru.
(1) 2 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç