Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Planlama
     Küçük Prens
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
glcnbzkya
Gönderilme Zamanı: 2016/10/9 16:28
Gönderen: Araf
Gönderiler: 279
Küçük Prens
Merhabalar ,5.sınıf Okuma Becerileri dersinde öğrencilerime Küçük Prens adlı kitabı oktup kitaptan yazılı sınav yapacağımı belittim,fakat birkaç arkadaşım yasaklı olduğunu söyledi.Doğruluk payı nedir?Bilgi sahibiyseniz paylaşır mısınız?

----------------

destina
Gönderilme Zamanı: 2016/10/9 19:18
Gönderen: İstanbul
Gönderiler: 107
Re: Küçük Prens
Sadece yüz temel eserden çıkartılmıştı. Yasaklı değil hocam.Olmamali da. Bir akademisyenden duymuştum, bir arastirmaya gore -listeden çıkartılmasına rağmen- öğretmenlerin önerdiği kitapların başında geliyormuş.
AysunK
Gönderilme Zamanı: 2016/10/10 16:28
Gönderen: Kocaeli
Gönderiler: 2316
Bu kitapla ilgili öyle bir şey duymadım.favorilerimdendir.zaten çocuk edebiyatının da en çok tavsiye edilenlerindendir...
elmas
Gönderilme Zamanı: 2016/10/14 5:34
Gönderen: Tekirdağ
Gönderiler: 2277
Özet olarak:Dünya Edebiyatı" kitapları arasında yer alan, Antoine de Saint-Exupery'nin Küçük Prens ve "Türk Edebiyatı" kitapları arasında yer alan ve İbrahim Zeki Burdurlu'nun listede yer alan iki eserinden biri olan Anılarda Öyküler çıkarılmıştır. Çıkarılanların yerine, "Mehmet Âkif Ersoy’dan Seçmeler" ve "Necip Fazıl Kısakürek’ten Seçmeler" adlı eserler eklenmiştir.
"Türk Edebiyatı" kitapları arasında yer alan Barbaros Hayreddin Geliyor adlı kitap, 2012 yılında bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenin başvurusu değerlendirilerek "müstehcen ifadelerin yer aldığı, çocukları şiddete özendirdiği" gerekçesiyle 2012'de listeden çıkarılmıştır
"Türk Edebiyatı" kitapları arasında yer alan Yonca Kız adlı kitap, Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneğinin de içinde yer aldığı Sivil Toplum Kamu Diyalog gurubunun girişimleriyle. içeriğinde öğrenci seviyesine uygun olmayan davranış ve olumsuz ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle listeden çıkarılmıştır.Listeden çıkarılan kitaplar yasaklı değildir;sadece bazı eleştiriler sonucu listeden çıkartılmıştır.

----------------

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç