Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     bu sene 5. sınıflarda hangi kitaplar okutulacak?
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
mhmt83
Gönderilme Zamanı: 2016/9/3 22:43
Gönderen:
Gönderiler: 22
bu sene 5. sınıflarda hangi kitaplar okutulacak?
arkadaşlar bu sene 5. sınıflarda hangi kitaplar okutulacak? bilgisi olan var mı? okula daha gelmemiş.
SiteYönetimi
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 6:02
SiteYöneticisi
Gönderen:
Gönderiler: 402
Re: bu sene 5. sınıflarda hangi kitaplar okutulacak?
Hocam 5. sınıf kitapları yeni hazırlandığı için hangi yayınevlerinin olduğunu bilmiyoruz. Yeni programa göre MEB yayınlarının bir kitabı olduğunu biliyoruz.
aytoldı
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 16:23
Gönderen: Mamak
Gönderiler: 2221
5. sınıflarda bu yıl kitap yok hocam. Güya MEB tarafından hazırlanan doküman gönderilecek ama ya hiç gelmez ya da çok gecikir. Bence şimdiden tedbirinizi alınız.

----------------
DİL BİLGİSİ UZERİNE ACIKLAMALAR (Oğretmenler icin dil bilgisi kitabı, incelemek için tıklayınız)

SiteYönetimi
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 16:28
SiteYöneticisi
Gönderen:
Sedat Hocam,
MEB tarafından bir kitabın yazıldığı kesin. Ancak henüz onaydan geçip geçmediğini bilmiyoruz. MEB kaynakları bu yıl 1. ve 5. sınıflarda 2015 programına göre hazırlanmış kitapların okutulacağını kesin olarak belirtiyorlar. Ama ne olacağı belli olmaz tabi. Bu ihtimali de göz önünde bulundurmak gerek.
aytoldı
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 16:37
Alıntı:

SiteYönetimi yazmış:
Sedat Hocam,
MEB tarafından bir kitabın yazıldığı kesin. Ancak henüz onaydan geçip geçmediğini bilmiyoruz. MEB kaynakları bu yıl 1. ve 5. sınıflarda 2015 programına göre hazırlanmış kitapların okutulacağını kesin olarak belirtiyorlar. Ama ne olacağı belli olmaz tabi. Bu ihtimali de göz önünde bulundurmak gerek.

Hoca'm
Aşağıdaki kurul kararının 4. maddesine bu yıl kitap olmayacağı belirtilmiş. İnşallah yanılırım ama durum bu:

Düzeltme: Kurul kararına göre 5. sınıf ders kitapları OCAK 2017'de tebliğler dergisinde duyurulacak. Yani şu an için kabul edilmiş bir kitap yok.

Boyutlandırılmış Resim

----------------
DİL BİLGİSİ UZERİNE ACIKLAMALAR (Oğretmenler icin dil bilgisi kitabı, incelemek için tıklayınız)

SiteYönetimi
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 17:09
SiteYöneticisi
Gönderen:
Hocam 4. Maddede 1 ve 5. Sınıf kitaplarının bu yıldan itibaren kullanılması gerektiği yazıyor. 2016 programı geçerse de kademeli geçiş devre dışı kalacaktir.
aytoldı
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 17:16
Hoca'm bu yıl 1 ve 5. sınıflarda "ders kitabı" yerine; Bakanlıkça hazırlatılan öğretim materyalleri kullanılacak. Tabii eğer Bakanlık zamanında hazırlayıp gönderirse. Bakanlık, "Ders kitabı" değil (çünkü ders kitapları, Ocak 2017'de belli olacak) "öğretim materyali" gönderecek.

-----

Düzeltme:

Siz haklı çıktınız Sinan Hoca'm,
MEB, hem yukarıda paylaştığım resimde hem de aşağıdaki resimde bu yıl 5. sınıflarda ders kitabı olmadığını bildirdi. Ben de MEB'in bu duyuruları doğrultusunda "bu yıl kitap yok" dedim ama MEB beni yanılttı. Neyse, öğrenciler kitapsız kalmasın da ben yanılmış olayım önemli değil:
[img align=left]Boyutlandırılmış Resim[/img]

----------------

SiteYönetimi
Gönderilme Zamanı: 2016/9/4 17:29
SiteYöneticisi
Gönderen:
Bakalım görelim hocam. Ders kitabının hazırlandığını ve birkaç hafta önce baskıda olduğunu biliyoruz. İnşallah yetişir de gönderirler illere.
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç