Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

38 kullanıcı çevrimiçi (21 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 4
Ziyaretçiler: 34

salih68, HASANNNnnn, hadimli, ssalihh, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     arkadaşlar performans ve proje görevleri kalktı mı?? Bugün bir Türkçeci arkadaştan böyle duydum..
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
fdm_45
Gönderilme Zamanı: 11.11.2013 16:23
Gönderen:
Gönderiler: 28
arkadaşlar performans ve proje görevleri kalktı mı?? Bugün bir Türkçeci arkadaştan böyle duydum..
Bilgisi olan var mı?
oft48
Gönderilme Zamanı: 11.11.2013 16:46
Gönderen:
Gönderiler: 177
Re: arkadaşlar performans ve proje görevleri kalktı mı?? Bugün bir Türkçeci arkadaştan böyle duydum..
Liselerde sözlü notunun yerini performans değerlendirmesi ve dönem ödevinin yerini proje aldı. Acaba onunla mı karıştırdı?
fdm_45
Gönderilme Zamanı: 11.11.2013 17:02
Gönderen:
Gönderiler: 28
Re: arkadaşlar performans ve proje görevleri kalktı mı?? Bugün bir Türkçeci arkadaştan böyle duydum..
yok hocam ya ilköğretim yönetmeliğinden bahsetti meb acıklaması dedi şaşaırdım araştırdım öle bir şey yok ama emin olmak istiyorumm
ozzee
Gönderilme Zamanı: 11.11.2013 17:03
Gönderen:
Gönderiler: 185
Yok hocam, tüm hızıyla devam ediyor, İKY'de değişiklik olmadı,hatta liseler de bizim gibi yapacak. Müfettişler özellikle ölçek ve yönergeleri inceliyorlar.
ahir
Gönderilme Zamanı: 11.11.2013 19:00
Gönderen:
Gönderiler: 65
Türkçeci arkadaştan böyle duydum..
konu açılmışken ben de bir fikir alayım arkadaşlar. performans ödevi için her öğrenciye bir kitap aldık ve dönem boyunca dönerli bir şekilde kitap okuyacaklar.değerlendirilmesi zamanında okuyup anlatma ve anlayarak okuyup okumama şeklinde olup her kitap için bir not alıyorlar ve aldıkları notların aritmetik ortalaması performans notu oluyor sorum:değerlendirme kriterleri olarak yukarıda belirttiğim iki kriter var sadece.bu bir sorun oluşturur mu.
oft48
Gönderilme Zamanı: 11.11.2013 22:34
Gönderen:
Gönderiler: 177
Re: Türkçeci arkadaştan böyle duydum..
Hocam o kriterlere başka kriterler ekleyebilirsin. Örneğin okuduğu kitabın olay, mekan, zaman, şahıs ve varlık kadrosunu belirtir. Okuduklarını olay sırasına göre sunar. Akıcı bir dil kullanır. Standart Türkçe ile anlatır. vs. gibi. Değerlendirme kriterlerini ve kazandırmak istediklerinizi ödev yönergesine ve performans ölçeğine yazıp buna göre değerlendirdikten sonra uygun olur.
Ozan_35
Gönderilme Zamanı: 12.11.2013 00:10
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 2217
Performans görevleri kalksın, davul zurna çaldıracağım şehir meydanında.

----------------
http://hayalgezen.blogspot.com

efe1010
Gönderilme Zamanı: 12.11.2013 20:14
Gönderen:
Gönderiler: 438
Asparagas haber keşke nerede o günler. Daha bugünkü toplantıda iki arkadaş proje ödevi dağılımı yüzünden kavga ettiler.(arkadaşın teki sınıf sınıf dolaşıp üstü kapalı benim dersimden ödev almayın demiş haliyle bazı derslerde aşırı yığılma olmuş)
Ozan_35
Gönderilme Zamanı: 12.11.2013 20:38
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 2217
Alıntı:

efe1010 yazmış:
Asparagas haber keşke nerede o günler. Daha bugünkü toplantıda iki arkadaş proje ödevi dağılımı yüzünden kavga ettiler.(arkadaşın teki sınıf sınıf dolaşıp üstü kapalı benim dersimden ödev almayın demiş haliyle bazı derslerde aşırı yığılma olmuş)

Sınıf sınıf dolaşan öğretmene çok güldüm hocam ya. İyi fikirmiş aslında. Niye daha önce aklımıza gelmedi?

----------------
http://hayalgezen.blogspot.com

ali20b
Gönderilme Zamanı: 12.11.2013 23:27
Gönderen:
Gönderiler: 41
Aslında arkadaşın dediğinde kısmen doğruluk payı var. İKY öğrencilerin değerlendirilmesinde performans görevleri dikkate alınır diyor. Önceden her dönemde tüm derslerden bireysel ya da grup şeklinde en az bir performans görevi alır şeklinde ifade vardı şu an o kalktı.

Projelerde bir değişiklik yok, yani zorunlu. :)
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

100 Temel Eser

Eklenen Son 50 Dosya