Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

21 kullanıcı çevrimiçi (15 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 0
Ziyaretçiler: 21

devamı...

Reklam

100 Temel Eser Soru Bankası Çıktı

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     drama dersi FİKİR !!!
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
kapkara
Gönderilme Zamanı: 11.11.2012 16:56
Gönderen:
Gönderiler: 161
drama dersi FİKİR !!!
drama dersi FİKİR !!!

Arkadaşlar elinde dramanın tanımı, genel özellikleri vs. konularını içeren dosya var mı?
Derste mimik jest çalışıp kısa oyunlara geçeceğiz ama bir şeyler de yazdırmak istiyorum.Paylaşırsanız sevinirim.
dgn74
Gönderilme Zamanı: 12.11.2012 17:16
Gönderen:
Gönderiler: 20
Re: drama dersi FİKİR !!!
Ben de yıllar önce bu dersi 6. ve 8. sınıf öğrencilerine vermiştim. Bana göre öğrencilere not tutturulacak bir ders değil. Medya Okur Yazarlığı dersinden daha fazla aktif olmanız gerekiyor. Reklam taklidi... film, hikaye, fıkralardan skeç ve parodiler.. bu şekilde ders, daha eğlenceli hale gelebilir. Söylemem gerekir ki büyük sınıflardaki öğrenciler derse karşı çok da istekli değillerdi. Kısaca işi yazıya dökmenizi hiç tavsiye etmem.Kolay gelsin...
kapkara
Gönderilme Zamanı: 12.11.2012 19:29
Gönderen:
Gönderiler: 161
HOCAM SEVİYESİ ÇOK DÜŞÜK OLAN BİR 5. SINIFA GİRİYORUM.hAFTALARDIR KÜÇÜK BİR FIKRAYI BİLE CANLANDIRAMADIK.DİĞER 5.SINIFIM İYİ AMA ÖBÜRÜNDE ÇOK ZOLANIYORUM.AYNA TEKNİĞİ JEST MİMİK ÇALIŞMASI YAPTIK AMA ÇOK ÇEKİNGENLER ÇARESİZ KALIYORUM BEN DE BİRAZ TEORİK Mİ VERSEM DEDİM.BOŞUNA PARA ALIYORMUŞUM GİBİ GELİYOR.
ceridec
Gönderilme Zamanı: 12.11.2012 21:40
Gönderen:
Gönderiler: 35
Hocam drama not tutturulacak bir ders değil.Yıllardır giriyorum bu derse.Canlandırma veya skeç,oyun hazırlama bu dersin ufak bir bölümü.Naçizane tavsiyem bildiğiniz çocukluktan kalma oyunları(körebbe,istop,yedikule,mendil kapmaca vb) oynatın.En az bir ay bu şekilde devam edin.Çocukların yavaş yavaş açıldığını göreceksiniz.Sonra ise resimlerden,şiirlerden doğaçlama yaptırabilirsiniz.ikinci dönemde ise kısa oyunlar canlandırmaya hazır olduğunu göreceksiniz.Şimdiden kolay gelsin.
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya