Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

68 kullanıcı çevrimiçi (39 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 13
Ziyaretçiler: 55

fatmabi, MLK11, firsel, veli01, aes07, habibe, sifasah, fikir, renk, baro72, benoben, murat01, yeloglu, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     kaynaştırma öğrencim
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
dygg
Gönderilme Zamanı: 19.10.2012 21:02
Gönderen:
Gönderiler: 3
kaynaştırma öğrencim
sınıfımda hafif düzeyde zeka geriliği olan bir öğrencim var. annesini çok konuşturmayı başaramıyorum ama belli ki bu öğrencim bulunmaması gereken ortamlarda bulunmuş(kahvede) ve hoş olmayan arkadaşlar edinerek yaş grubunun hiç duymadığı küfürler öğrenmiş. sürekli olarak arkadaşlarına şiddet uyguluyor; velilere, arkadaşlarına ve hatta öğretmenlerine küfür ediyor. sınıf öğretmeni olduğum için şikayet almaktan sıkıldım. bildiğim tüm yöntemleri denedim, özel olarak konuştum, rehberliğe sevk ettim, şefkatle yaklaştım, azarladım, görmezden geldim ama olmuyor... şuan bu öğrenci derslerin işlenmesine de engel oluyor ve tüm vaktimi o aldığı için diğer öğrencilerimle ilgilenmeme engel oluyor?
çok uzun oldu ama öneriye ihtiyacım var. yanlış bir karar vermekten korkuyorum
huska78
Gönderilme Zamanı: 20.10.2012 00:53
Gönderen:
Gönderiler: 25
Re: kaynaştırma öğrencim
hocam naçizane fkrim en ön sıraya alın ve mutlaka ona ayrı plan yapıp derste başka şeylere lgisi kaymasını enngelleyin.çalışma kağıdı verin.planına göre konu anlatın ve ödevlendirin.ahlak açıdan ise ona mutlaka kısa bir mektup yazın.anlayabileceği dilden.
demokri
Gönderilme Zamanı: 15.12.2012 23:11
Gönderen:
Gönderiler: 9
yazma konusu verin derste...ödüllendirin...sürekli yazdırın basit metinleri...işe yarayacaktır....
efe1010
Gönderilme Zamanı: 16.12.2012 12:56
Gönderen:
Gönderiler: 438
Hocam görev verin mesela tahtayı o öğrenciniz silsin.Teneffüste kantine yollayın iki simit alsın biri onun olsun.Kısacası sevgiyle yaklaşın.
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

100 Temel Eser

Eklenen Son 50 Dosya