Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

50 kullanıcı çevrimiçi (19 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 17
Ziyaretçiler: 33

drogba, cananasya, bfkayar, zinnur, ercu67, dabya, serhat_23, geron, vdtack, tuha, aleko, masal09, zafako, pers_58, orhan37, yukete, kitap, devamı...

Reklam

100 Temel Eser Soru Bankası Çıktı

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     oKUMA BECERİLERİ DERSİ ÖRNEK METİNLERİ
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
seyyah
Gönderilme Zamanı: 30.09.2012 19:17
Gönderen:
Gönderiler: 135
oKUMA BECERİLERİ DERSİ ÖRNEK METİNLERİ
Arkadaşlar,

Okuma Becerileri dersi öğretim programını indirdim. Anladığım kadarıyla metin işlenecek. Tabi benim bütün hazırlıklarım suya düştü. Çünkü hızlı okuma ile ilgilimateryalleri derlemiştim bile. Sizlerden ricam örnek metinler( şiir, hikaye, fabl,masal...) bulmanız. Ben bunlarla ilgili bir metin kaynağı oluşturmanın yararlı olacağını düşünüyorum. 7-8 tane buldum ama bunları kitapçık ya da dosya haline getirmek ve bu sene bir daha uğraşmak istemiyorum. Malumunuz her sene seçilmeesi muhtemel bir ders. Hazırlıkları tamamlamak lazım.

AKıl akıldan üstün bir elin nesi var iki elin sesi var hesabı sizlerden örnek metinler bulmanızı ve burada paylaşmanızı istiyorum en son ben derleyip bir kitapçık haline getireceğim. 1-2 hafta süremiz olsun. Paylaşarak işimizi kolaylaştıralım.
Şimdiden özveride bulunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

----------------
Bu da geçer Ya Hû...

hsirinkaya
Gönderilme Zamanı: 30.09.2012 20:34
Gönderen: Ağrı
Gönderiler: 57
Re: oKUMA BECERİLERİ DERSİ ÖRNEK METİNLERİ
Ben de en kısa sürede böyle örnek metinlere ihtiyaç duyduğumu anladım programı biraz önce okuyunca. Aklıma ilk gelen bu sene 5. sınıflarda kullanmadığımız bir Türkçe kitabındaki metinleri değerlendirmek geldi. Mesela özel bir yayınevinin kitabını kullanıyorken Türkçe dersinde MEB'in kitabındaki metinleri kullanmaya çalışacağım işime yarayanları. 8-10 metni buradan alabileceğimi düşünüyorum.
MNihat
Gönderilme Zamanı: 30.09.2012 20:57
Gönderen:
Gönderiler: 1
Meb 5.sınıf Türkçe ders kitabı serbest okuma metinleri olabilir.Ayrıca Programdaki üç örnek metin de alınabilir.
seyyah
Gönderilme Zamanı: 30.09.2012 23:12
Gönderen:
Gönderiler: 135
Evet onlar kullanılabir ama bilgisayar ortamına aktarırsak hem kendimiz için bir arşiv oluşturmuşolur hem de meslektaşlarımıza dolayısıyla öğrencilerimize çocuklarımıza faydamız dokunur diyorum.

----------------
Bu da geçer Ya Hû...

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya