Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     TÜRKÇE ÖĞRETİMİ PROGRAMI
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
fatma64
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 9:20
Gönderen:
Gönderiler: 97
Re: TÜRKÇE ÖĞRETİMİ PROGRAMI
konular 6. sınıfta yığılmış.bu 7. sınıfa çekilmeli.daha çok 6.sınfta okuma, cümle kurma yazma söyleme yapılmalı.şimdi 7.sınıf kitapları bomboş ve çok sıkıcı.hep fiillerle devam ediyor
dell
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 12:35
Gönderen:
Gönderiler: 26
Yazdıklarınızı tek tek not ediyorm.ilginç tespitleriniz de var.Katkılarndan dolayı öğretmenlerime çok teşekkür ediyorm...önerilerini merakla bekliyorm arkadaşlar.
raichu
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 16:45
Gönderen:
Gönderiler: 199
Hocalarıma katılıyorum. Konuların dağılımında dengesizlik var.5. sınıftan 8.sınıfa doğru giderek derinleşen, ağırlığın 7 ve 8. sınıfta olduğu bir müfredat gerekiyor. Bir de şu haliyle metinler adeta bir kazanım kazanı gibi. Dolayısıyla çoğu kaynıyor. :) Bence metin merkezli anlayıştan kazanım merkezli anlayışa geçilmeli. Kazanımlar bütünlük içinde verilmeli.

----------------
@ramzanaydn

edibsemra
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 17:14
Gönderen:
Gönderiler: 1678
6'larda çok yoğun bir müfredaat var. Üstelik yetersiz geliyorlar ilkokuldan. Okuma yazmalarını mı geliştireceğimi dilbilgisi mi işleyeceğimi şaşırıyorum. Koştur koştur ders işliyoruz.

Metinler de kazanımları vermeye uygun değil. Sıkıcı, uzun ve bazıları anlamsız.

----------------
Üstte gök çökmedikçe, altta yer denizi delinmedikçe, ilini töreni kim bozabilir?

sevra
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 19:44
Gönderen:
Gönderiler: 34
Bu konuya ben de katılıyorum.geçen sene 6. sınıfları okutuyordum konuları mı yatiştireyim okumalarını mı ilerleteyim bilemedim.Bu sene 7 oldular hep fiilleri işledik. Eşit dağılım olmalı. Bir de sizin öğrencileriniz öyle mi bilmem ama benimkilerin çoğu okuma konusunda sıkıntılı, sürekli takılıyorlar. Bana öyle geliyor ki ses yönteminden kaynaklı bir sıkıntı bu?Akıcı ,takılmadan okuyamıyorlar.
elmas
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 20:00
Gönderen: Tekirdağ
Gönderiler: 2276
edibsemra
Gönderilme Zamanı: 2012/5/5 20:27
Gönderen:
Gönderiler: 1678
Alıntı:

sevra yazmış:
Bu konuya ben de katılıyorum.geçen sene 6. sınıfları okutuyordum konuları mı yatiştireyim okumalarını mı ilerleteyim bilemedim.Bu sene 7 oldular hep fiilleri işledik. Eşit dağılım olmalı. Bir de sizin öğrencileriniz öyle mi bilmem ama benimkilerin çoğu okuma konusunda sıkıntılı, sürekli takılıyorlar. Bana öyle geliyor ki ses yönteminden kaynaklı bir sıkıntı bu?Akıcı ,takılmadan okuyamıyorlar.

Okumalarında da yazmalarında da sıkıntı var.6'ya gelen öğrenci büyük ve küçük harfi karıştırıyor. Özel isimleri ve cümleye başlarken ilk harfleri küçük yazıyorlar. Paragraf ve kağıt düzeninden habersizler.Bunlarla uğraşıyoruz.

----------------
Üstte gök çökmedikçe, altta yer denizi delinmedikçe, ilini töreni kim bozabilir?

alici
Gönderilme Zamanı: 2012/5/6 12:00
Gönderen:
Gönderiler: 6
bence sıkıntının büyüğü sınıf öğretmeni arkadaşlarımızda kusura bakmasınlar kendi okulumda 8 sınıf öğretmeni var her dersin sınavını test yapıyorlar Türkçe 6 sınav yapıyor senede 6 sıda test çocuk kalemi alıpta bir atasözünün anlamını yorumlamamış ki parağraf başını bilmiyo nokt ayok virgül yok başlık yok yazıdesen berbat sonra derler ki bizde bu çocuklar süperdi ne oldu bu çocuklara ...TEST TOST ÇOCUĞU oldu hepsi yazmak yok yorum yok düşünmek yok düzgün cümle yok şık var şıkkkkkk .....
alici
Gönderilme Zamanı: 2012/5/6 12:04
Gönderen:
Gönderiler: 6
Birde bu kitapları onaylayan talim terbiye kurulu süper çalışıyorlar süper... arkadaşlara katılıyorum 6.sınıflar çok yoğun çocuk 2 senede öğrenmesi gerekeni bir dönemde öğreniyor .7 .sınıflarda bu sene varsa yoksa fiiller bitmedi daha ... 6. sınıfların metinleri çok uzun .Allah aşkına gelsinler bi 40 dk ders işlesinler...
kojoli
Gönderilme Zamanı: 2012/5/6 15:56
Gönderen:
Gönderiler: 215
6. sınıf müfredatı basitleştirilmelidir. 7. sınıf konularına dikkat etmişsinizdir. Ek fiillerden sonra ciddi bir konu yok. Neredeyse okulun bitimine iki-üç ay kala konular bitiyor. gerisi sıkıcı hale gelen tekrarlar.

----------------

« 1 (2) 3 4 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç