" />

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

43 kullanıcı çevrimiçi (18 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 8
Ziyaretçiler: 35

angender, ermann, hasan1850, serk01, 7573, edebi70, sboz, myfx, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     Başarılı yöntemler
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

| Önce eskiler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
dimag
Gönderilme Zamanı: 02.03.2011 15:57
Gönderen:
Gönderiler: 123
Re: Başarılı yöntemler
Gerçekten çok güzel yaratıcı fikirler var bir çoğunu kullanmayı düşünüyorum fikirlerinin için teşekkürler
sisay
Gönderilme Zamanı: 02.03.2011 14:23
Gönderen:
Gönderiler: 66
Re: başarılı yöntemler
arkadaşlar benimle bağlantı kurarsanız elimdeki o bilgi deposuna ulaşabilirsiniz.
HABBE
Gönderilme Zamanı: 02.03.2011 14:15
Gönderen: Niğde
Gönderiler: 146
Re: derse giriş
Ben de PINARPUAN adında puan kağıtlar bastırdım.(Renkli, 5,10,20 puan şeklinde) Öğrenci olumlu davranışına göre benden puan alıyor. Vakti gelince de ne kadar puan birikmişse ders içi performansına ekliyorum.

----------------
Gül gül dedi bülbül güle gül gülmedi gitti/Bülbül güle gül bülbüle yâr olmadı gitti...

ndug
Gönderilme Zamanı: 02.03.2011 11:26
Gönderen:
Gönderiler: 33
Hocam çok güzel bir çalışma içindesiniz.Tebrik ederim sizi .Mümkünse bizlerle de paylaşır mısız bu dvd leri acaba?
adige58
Gönderilme Zamanı: 01.03.2011 23:08
Gönderen:
Gönderiler: 6
hocam nasıl temin edebilirim? yardımcı olursanız sevnirim
sisay
Gönderilme Zamanı: 01.03.2011 18:08
Gönderen:
Gönderiler: 66
ARKADAŞLAR ELİMDE 4GB 6-7-8.KAPSAYAN ANİMASYONLU ANLATIM ,SLAYTLAR,KONU TESTLERİ ,20 e KADAR YAYININ TESTLERİ,SUNULAR ,KİTAPLAR KAYNAK KİTAPLAR ,METİNLER ,100 E YAKIN ŞAİRİN SESLİ ŞİİRİ ,KAVRAM HARİTALARI VB............İNANILMAZ Bİ KAYNAK 2 DVD ŞEKLİNDE İSTEYEN İSTİFADE EDEBİLİR.BENİM İÇİN MALİYETİ PAHALI OLDU AMA DEĞER .ÇÜNKÜ TEKNOLOJİ ÇAĞINDA YAŞIYORUZ VERİMLİ OLACAĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM YOK YOK İÇİNDE . İSTERSENİZ BAĞLANTI KURABİLİRSİNİZ BENİMLE.BU ARADA YAZDIKLARINIZDAN İSTİFADE ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL,NE KAADAR ŞANSLIYIZ Kİ BU KADAR YARATICI ARKADAŞLARLA PAYLAŞIM İÇİNDEYİZ.
cihan13
Gönderilme Zamanı: 25.01.2011 20:29
Gönderen:
Gönderiler: 13
Öncelikle bütün meslektaşlarıma teşekkürler. Böyle güzel düşünceleri okuyunca bende paylaşmak istedim. Cümlenin öğeleri konusunda şöyle bir hikaye anlatıyorum. Cümlenin öğleri isimli bir ailemiz var. Bu ailemizde babanın adı yüklem. Yüklem yani baba evin direği. Evdeki her şey herkes ondan sorulur. Annemizin adı özne (her ne kadar öğrenciler karıştırıp özlem dese de..) evdeki bütün işi anne yapar. Özne cümlede işi yapan kişidir. Ailedeki çocuklar belirtili ve belirtisiz nesne.Belirtisiz nesne biraz yaramaz..görev, sorumluluk almaz(ek almaz) Bu ailenin oturduğu apartmanın adı dolaylı tümleç apartmanı(yer belirtir diye belirtiyoruz.) Bu ailenin yaşadığı zamana da zarf tamlayıcısı diyoruz. Ben kısaca böyle anlatıyorum akıllarında kalıyor.
daltun
Gönderilme Zamanı: 23.12.2010 21:20
Gönderen:
Gönderiler: 140
Alıntı:

ezgimen yazmış:
İşlediğimiz metinleri özümsemeleri, daha iyi kavramaları için işlediğiniz metnin yazarına ya da şairine mektup yazmalarını isteyebilirsiniz dersin sonunda. Örneğin Nasreddin Hoca'nın "Parayı Veren Düdüğü Çalar" adlı fıkrası ya da Sait Faik Abasıyanık'ın "Son Kuşlar" adlı öyküsünü okuduğumuzda bu konuyla ilgili günümüzden mektup yazmaları istenilmesi daha etkili oluyor.Çocukların hem analiz yetenekleri; hem de yazma, yorum yapabilme kabiliyetleri gelişmektedir.

bunu mutlaka deneyeceğim, çok hoşuma gitti :)
tdkimla
Gönderilme Zamanı: 23.12.2010 21:00
Gönderen:
Gönderiler: 3
Re: Başarılı yöntemler
çocukların zekasını geliştirmek için kompozisyon çok iyi oluyor kendi hayal fikirlerini geliştiriyor ve aynı anda bilgi öğreniyorlar.
metafor
Gönderilme Zamanı: 14.10.2010 21:11
Gönderen:
Gönderiler: 7
Re: derse giriş
Ben tahtaya bir cümle yazdırıyorum ve sonra o güne kadar işlediğim bütün konulara göre(sözcük anlamı,cümlenin öğeleri,çatısı vb) o cümleyi incelemelerini istiyorum.
« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 12 »
| Önce eskiler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya