Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

16 kullanıcı çevrimiçi (13 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 0
Ziyaretçiler: 16

devamı...

Reklam

100 Temel Eser Soru Bankası Çıktı

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Eğitim-öğretim
     Dergi Hazırlama
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
esiner
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 15:54
Gönderen:
Gönderiler: 130
Dergi Hazırlama
Arkadaşlar bu yıl müdürüm benden dergi hazırlamamı istedi.Daha önce dergi hazırlamadığım için aşamalarını, ne yapacağımı bilmiyorum.Sizden ricam dergi hazırlayan arkadaşlar varsa tek tek aşamalarını, nasıl yapacağımı anlatabilir mi?Tek tek anlatabilecek yürekli arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.NOT:Bilgisayarı kullanabilme becerim ortanın altıdır.
ahmetmi
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:14
Gönderen:
Gönderiler: 128
Re: Dergi Hazırlama
Bulunduğunuz yerin savcılığından siz ve müdür size verilen evrakları doldurup izin alacaksınız.Bundan sonra içerik ve basım işleri kalıyor.Tek başınıza kalırsanız çok zorlanırsınız.Ben 8 sayfa gazeteyi nerdeyse bir ayda çıkarabildim.Her şeyi üstünüze atıyorlar.Bu işin bir de mailiyeti var.Baskı masrafları çok tutuyor.Bizim gazeteyi tanesi 1 liraya basyorlar.Ayrıca gazeteyi satamıyorsunuz maliyeden izin almanız gerekiyor.Reklam bulmak çok zor bulsanız bile masrafı karşılamıyor.Sağlam bir sponsor bulmanız gerekir.Çok zahmetli bir iş.Kolay gelsin.Eseriniz ortaya çıkınca çok mutlu oluyorsunuz her şeye değiyor.
seydamasuk
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:18
Gönderen: ankara
Gönderiler: 764
BU İŞ İÇİN MÜDÜRÜNÜZDEN BİR KOMİSYON OLUŞTURMASINI İSTEYEBİLİRSİNİZ ,SİZ DERGİNİN İÇERİĞİYLE İLGİLENİRKEN OLUŞTURULACAK KOMİSYONDAKİ DİĞER ÖĞRETMENLER BASIM ,MALİYET VB. GİBİ KONULARLA İLGİLENİR
esiner
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:31
Gönderen:
Cevap veren değerli öğretmenlerime teşekkür ediyorum.Peki bilgisayar kısmında yazduktan sonra düzenlemeleri matbaa mı yapıyor?Bilgisayar kısmıyla ilgili biraz bilgi alabilir miyim?Bilgisayarım iyi olmadığı için heralde en çok gözümü o korkutuyor:(
esiner
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:34
Gönderen:
Allah'ım bozkuş hocam da burdaymış Şükür.Soruma her zamanki gibi yanıt vereceğine inanıyorum:)))))
mbozkus
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:43
Gönderen:
Gönderiler: 3882
Alıntı:

esiner yazmış:
Allah'ım bozkuş hocam da burdaymış Şükür.Soruma her zamanki gibi yanıt vereceğine inanıyorum:)))))

Hocam yanıt verecektim ama bir an "Ben de o yürek var mı acep?" diye kararsız kaldım. Resmi yönünü bilmiyorum hocam. Ben word belgesi olarak hazırlayıp çıktı alıyordum. Genelde corel draw kullanılıyor ama ben pek beceremedim o programda. Publisher programında da hazırlayabilirsiniz.
Sadet:Bu konuda yardımcı olamam.

----------------

seydamasuk
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:43
Gönderen: ankara
Gönderiler: 764
BOZKUŞ HOCAM ,SİZE CEVAP HAKKI DOĞDU
esiner
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:48
Gönderen:
Hocam wordde de oluyorsa ben de öyle yapıp veririm.
mbozkus
Gönderilme Zamanı: 25.12.2010 17:53
Gönderen:
Gönderiler: 3882
Hocam köy okuluydu bizimki. Wordde hazırlayıp yazıcıdan "kitapçık" olarak yazdırdım. Sonra siyah beyaz fotokopi...
Word olduğu zaman çzöünürlüğü falan düşük oluyor tabi. Publisher daha iyi sanırım. Tabi kullanabilirseniz en iyisi corel draw.

----------------

turk_ce
Gönderilme Zamanı: 26.12.2010 00:16
Gönderen: Bursa_Osmangazi
Gönderiler: 1117
hocam Mehmet beyin yaveri olarak ben yardım etsem olur mu

ama mümkünse yarın anlatayım uzun mesele :)

yalnız ben yarın not alacağım da siz nerde nasıl bir okulda çalıştığınızı söylemelisiniz çünkü bu tamamen para işi bir de okulunuzda bilgisayar öğretmeni var mı ya da photoshop kullanan bir resim öğretmeni bu bilgiler olunca açıklaması çok kolay

----------------

(1) 2 »
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya