Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

22 kullanıcı çevrimiçi (17 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 2
Ziyaretçiler: 20

nebiati, uguronan, devamı...

Reklam

100 Temel Eser Soru Bankası Çıktı

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Planlama
     okuma saati
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
ecrn
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 21:43
Gönderen:
Gönderiler: 10
okuma saati
Arkadaşlar okuma saati konusunda ne düşünüyorsunuz. Okullarınızda bu uygulamayı nasıl gerçekleştiriyorsunuz.müfettişler okuma saatini yanlış yorumlandığını,illaki belli bir saat yerine herkes dersinde duruma, zamana göre okuma saati yapabilir dedi.Bu konudaki düşüncelerinizi uygulamalarınızı paylaşabilir misiniz faydalanmak adına.
Nbulat
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 21:47
Gönderen: kırıkkale
Gönderiler: 58
Re: okuma saati
Hocam bizim okulda saatler planlandı ve panolara asıldı 3 yıldır böyle yapılıyordu zaten. Biz de bu saatlerde okuma yaptırıyoruz.
betul23
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 21:51
Gönderen: Manisa
Gönderiler: 8
Hocam biz okuma saatini öğle arası 5. derse girmeden önce 20 dakika olarak yapıyoruz. Ancak 20 dakikanın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Çocuk kitabını çıkarana kadar zaten 5 dakika geçiyor. tam okumaya başladıkları anda da okuma saati bitiyor. Bir başka sorun da bazı derslerde bu saatin uygulanmaması. Ayrıca diğer öğretmenlerin özellikle de sınıf öğretmenlerin bu konuda isteksiz olmaları.Belki kendilerince haklı olabilirler. Serbest etkinlik ve Türkçe derslerinde bolca okuma yaptıklarını söylüyorlar. Ancak 2. kademede malesef biz o kadar zaman ayıramıyoruz. Sonuç olarak faydalı olması beklenen bir uygulamadan açıkçası pek bir verim alamıyoruz.
52yas52
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 22:42
Gönderen: Bodrum
Gönderiler: 257
ben bu yıl türkçe dersini 4 saat yapıyor tek dersleri okuma saati olarak kullanıyorum.malum 7 ve 8. sınıf konularını kolayca bitirebiliyoruz.6 larda da zaten sbs derdi yok.umarım işe yarar.
selates
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 22:48
Gönderen:
Gönderiler: 686
20 dakika okuma 20 dakika anlatma, form doldurma vs. toplam 1 saat.

Bu hafta tüm okulda 3. saat (hangi ders olursa artık, Fen, Mat. vs.)
Haftaya 4. saat... bu şekilde her hafta değişiyor.

----------------
Konuk

kutadgu
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 23:17
Gönderen: Zonguldak idi şimdi Manisa
Gönderiler: 424
Ben de Türkçe dersinin 1 saatini okumaya ayırıyorum.Kimse de bugüne kadar bir şey demedi.
gergedan
Gönderilme Zamanı: 18.10.2010 23:50
Gönderen:
Gönderiler: 164
En güzeli bir saat Türkçe dersini okumaya ayırmak. Diğer türlü pek verimli olmuyor.
mkafa
Gönderilme Zamanı: 19.10.2010 01:03
Gönderen:
Gönderiler: 65
Yıllardır OKS, SBS ... kendimizi oyaladık durduk. Ve bu güne kadar hep çalışan ama okumayı sevmeyen, çalışan ama duygusunu ifade edemeyen, çalışan ama hayattan zevk almayan bireyler yetiştirdik.

Artık sınav işini bıraktım Türkçe derslerinin ikisinde ilk 15 dakika okuma çalışması yapıyorum ve her hafta bir satin belirli bir bölümünü yazma ve imla çalışmalarına ayırmaya çalışıyorum.

Bir kelime öğreneceklerse bir tane öğrensinler ve hayatlarında kullansınlar.

ÖNCE EĞİTİM

----------------
Mustafa KAFA
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Fatsa/ORDU

orhan-veli
Gönderilme Zamanı: 19.10.2010 16:55
Gönderen: Bizim memleket
Gönderiler: 89
Geçen yıl biz de kurulda Türkçe derslerinin bir saatini okuma saati yapmak üzere karar almıştık.Müfettiş tam da o tek saat derste geldi ve bunun yapılamayacağını ders işlememi söyledi.Üstelik, bir de her şeyim tam olmasına rağmen 88 verdi Bu yıl tüm il olarak alınan karara uyarak tüm okul ilk derste 10 dakika okuma yapıyoruz. Ne kadar verimli(!) oluyor bir bilseniz:)

----------------
Ağzıyla kuş tutsa sevemediğim insanlar var benim!Bir de canıma okusa bile vazgeçemediklerim...

LAYLA
Gönderilme Zamanı: 19.10.2010 21:34
Gönderen:
Gönderiler: 189
Bizde okuma saati haftada bir gün,ilk ders yapılıyor.Fakat bu,her hafta başka bir uyglanıyor.Bunun da planlaması sene başından yapılıp,panolara asılarak ilan ediliyor.Örneğin yarın ilk ders okuma saati uygulaması var.Haftaya da perşembe günü olacak.
(1) 2 »
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya