Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

35 kullanıcı çevrimiçi (21 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 5
Ziyaretçiler: 30

myfx, levo28, narses, ilsebil, yrmzkiz, devamı...

Reklam

100 Temel Eser Soru Bankası Çıktı

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Genel Konular
     Mezuniyet için öğrenci konuşması metni
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
ucretli
Gönderilme Zamanı: 06.06.2010 13:09
Gönderen:
Gönderiler: 60
Mezuniyet için öğrenci konuşması metni
Arkadaşlar, bu sene ilk defa mezuniyet töreni hazırlayacağım. Her şeyi ayarladım; ancak bu sene mezunlar adına konuşacak öğrenci için bana örnek olabilecek konuşma metni varsa paylaşır mısınız? Teşekkür ederim.
hg79
Gönderilme Zamanı: 08.06.2010 21:16
Gönderen:
Gönderiler: 154
Re: Mezuniyet için öğrenci konuşması metni
Ben de aynı istekte bulunacaktım. Eğer yıl sonu mezuniyet gecesi için elinde öğrenci konuşma metni olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
HAYTA46
Gönderilme Zamanı: 08.06.2010 22:27
Gönderen: Manisa'da çalışıyorum
Gönderiler: 70
ÖĞRENCİ KONUŞMA METNİ

Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Misafirler ve Sevgili Arkadaşlarım,

Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor… Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride. Kırılan kalbinizden bir parça mı yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anlar mı?

Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz.

Sekiz yıllık eğitim süreci içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı kısacası vatana ve millete yararlı bir birey olmak için gereken ön bilgileri öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık.

Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okuluma veda ediyorum bayrağı sizlere teslim ederek.

Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi…Ancak, mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz. Volter’in dediği gibi, bahçemizi hiç kurutmayacağız, sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Asıl olan da bu değil mi?

Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan, yaptığımız tüm yaramazlıkları hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve ellerinden saygıyla öpüyorum. Onlara olan sevgim yaşım büyüdükçe o oranda büyüyecek ve onlar kalbimin bir köşesinde daima yaşayacaklardır.

Benden desteğini esirgemeyen ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme de huzurlarınızda teşekkür ederim.

Tüm arkadaşlarıma ve bizden sonra yerimizi alacak kardeşlerime de bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diler, saygılar sunarım.

8-B Sınıfı Öğrencisi
hg79
Gönderilme Zamanı: 08.06.2010 22:40
Gönderen:
Gönderiler: 154
HAYTA46 hocam paylaşımınız için teşekkürler. Ben de araştırma yapıyordum bu konuyla ilgili. Ben de bulduğum yazıları burada paylaşayım. Umarım diğer arkadaşlara faydası olur.

ÖRNEK 1:
Değerli Öğretmenim, Kıymetli Misafirler, Sevgili Arkadaşlarım,
Bugün, kendimi hem gururlu hem hüzünlü hem de sevinçli hissettiğim bir gün. Duygularım böylesine karmakarışık… sekiz yıl süren birlikteliğimiz artık sona eriyor. Bu son, bizim geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak; ancak aynı zamanda bizi sevgili öğretmenimizden ayıracak.
Genellikle ayrılıkları sevmem. Bugün de bir ayrılık günü… Biliyorum, daha yolun başındayım. Önümde aşmam gereken yollar ve engeller var. Bu engelleri geçerken kim bilir daha ne ayrılıklar yaşayacağım; ama biliyorum ki ilk ayrılıklar unutulmaz. Bu yüzden ben de, arkadaşlarım da öğretmenlerimizi asla unutmayacağız ve onları sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız. Onlara layık öğrenciler olmak için var gücümüzle çalışacağız.
Sevgili velilerimiz, inanıyorum ki yeni bir eğitime başlangıç yaparken, sizler de bizi yalnız bırakmayacaksınız… Her zaman yanımızda olacaksınız. Yorulduğumuz, pes etmek istediğimiz zamanlarda bizleri yüreklendireceksiniz. Hedeflerimize ulaşmak için, elinizden geleni yapacaksınız.
Düştüğümüzde elimizden tutup kaldıracaksınız. Belki de büyümeye çalıştığımız ve ergenliğe geçiş dönemimiz olduğu için sizi eskisinden daha fazla üzeceğiz. Ama inanıyorum ki sizler, bizi sabırla dinleyip anlamaya çalışacaksınız…
Sevgili arkadaşlarım, yine aynı sınıfta olabilir miyiz? Bilmiyorum. Bildiğim bir şey var; nerede olursak olalım birbirimizi asla unutmayacağız. Birimizin hüznü, sıkıntısı hepimizin olacak. Birimizin başarısı, hepimizi gururlandıracak. Aynı eskisi gibi tek yürek olacağız. Birbirimize olan sevgi ve saygımız asla değişmeyecek. Ve gelecekte Türkiye’nin en saygın insanlarından olacağız. Ülkemizin geleceğinde bizim de imzamız olacaktır. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyor, bu güzel gecenin asla unutulmamasını diliyorum. Gelecek her birimize mutluluk getirsin. Saygılarımla.

ÖRNEK 2:

Pek çok anımız oldu bu okulda, bu sınıfta, bu sıralarda, öğretmen ve okul arkadaşlarımız arasında. İyi kötü, güzel çirkin pek çok anı… Hep beraber güldük, hep beraber ağladık. Bütün duygularımızı birlikte paylaştık. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen koskoca sekiz yıl gelip geçti ve bizler hayatımızın hiç unutulmayacak bir dönemini noktalamaktayız şimdi.
Bir gün, seneler sonra, hepimiz, her birimiz, doktor, mühendis, öğretmen, asker, tekniker, mühendis olacağız. Hepimiz bir yerlere gelip topluma yararlı insanlar olacağız. Yurdumuza dağılıp yurdumuz için yararlı işler yapacağız.
Pek çok şeyler solsa bile, burada yaşadığımız günlerin hatırası asla solmayacak. Her yerde bizimle birlikte olacak, bizimle birlikte dolaşacak, memleketimizin çeşitli yerlerinde… Ve bizler bu güzel günlerimizi andıkça, dudaklarımızda mırıldanacak dostluk şarkımız bizim.
Büyüklerimin ve bizim üzerimizde emeği olan herkesin ellerinden öperim.
Sizleri saygıyla selamlıyorum.
ucretli
Gönderilme Zamanı: 08.06.2010 22:54
Gönderen:
Gönderiler: 60
Çok teşekkür ederim sayın hocalarım. Çok makbule geçti.
audi
Gönderilme Zamanı: 16.06.2010 17:11
Gönderen:
Gönderiler: 323
paylaşım için teşekkürler
bulentay
Gönderilme Zamanı: 06.06.2011 08:18
Gönderen:
Gönderiler: 23
mezuniyet gecesi yönetici kouşması olan var mı arkadaşlar?;
Not
Gönderilme Zamanı: 24.05.2012 18:25
Gönderen:
Gönderiler: 2
Çok tşk ederim. Bu konuşma kısa ama tüm öğretmenleri kapsıyor. Sen hangi okuldansın?
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya