Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Genel Konular
     24 Kasım Farklı Fikirler
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
alponzo
Gönderilme Zamanı: 2009/11/1 14:28
Gönderen:
Gönderiler: 521
24 Kasım Farklı Fikirler
Arkadaşlar,
24 KAsım Öğretmenler Günü için farklı fikirleriniz var mı? Her sene her sene şiir, konuşma... Yıllardır aynı... Bu sene arkadaşlar için de farklı olsun istiyorum... Ama gerçekten bu konuda farklı fikirler bulmak zor.
Sizlerin bu konuda farklı fikirleri varsa çok sevinirim.
yalcink
Gönderilme Zamanı: 2009/11/1 14:39
Gönderen:
Gönderiler: 6
Re: 24 Kasım Farklı Fikirler
hocam biz küçük bir okuldayız öğretmen sayımız az.Tüm öğretmenlere 2 öğretmen defter aldık ve gizli gizli öğrenciler bu defterlere düşüncelerini yazdılar ve öğretmenlerine programda hediye olarak verdiler.Yani öğrencilerinizin sizin hakkınızdaki fikirlerini içeren yazıları var içinde.Okuyunca tüm öğretmenler çok mutlu oldu. yalnız tüm öğrenciler tarafından sevilen öğretmenlerin defterleri öğrenciler tarafından yazılmak için kapış kapış oldu. Bu da bunun sınırlılığı dikkatinize...
alponzo
Gönderilme Zamanı: 2009/11/1 14:46
Gönderen:
Fikiir mükemmel hocam, hatta geçen sene sınıfım bana böyle bir hediye vermişti ve ben evde ağlayarak okumuştum. Ancak okulumuzun personle sayısı otuza yakın:( Uygulamak biraz zor olur. Ama teşekkür ederim paylaştığınız için.
torman
Gönderilme Zamanı: 2009/11/1 15:18
Gönderen: GEBZE
Gönderiler: 29
Okuldaki öğretmenlerin çocukluk fotğraflarını toplatıp güzel bir sunum yapılabilir.Eeee ne de olsa çocuklara en çok söylediğimiz söz:"Biz de bu sırlardan geçtik ." :))))))))))

----------------
Kör cehalet çirkefleþtirir insanlarý!
Suskunluðum asaletimdendir...
Her lafa verecek bir cevabým v

sedaulk
Gönderilme Zamanı: 2009/11/1 15:42
Gönderen:
Gönderiler: 387
hocam geçen sene torman hocamın dediğini yaptık biz de.bir farkla program ilçe bünyesinde kutlandığı için tüm okul müdürleri ilçe mem ve şube müdürünün fotolarıyla güzel bir sunum.arkasında hababam sınıfının müziği şok oldular.herkes kahkahalarla yerlere yattı...bir de hocam "yapamam mezarlığı" diye bir hikaye var hikayeyi canlandırdık fotograflarla...fotoroman gibi.biri hikayeyi okurken slaytlar okunan hikayeleri ifade ediyordu...ve en güzeli öğretmen arkadaşlarımızın katıldığı bir skeç en çok alkış alan da bu oldu....umarım işinize yarar...kolay gelsin...

----------------
NE YAPARSAN YAP KARÞINDAKÝNÝN GÖRDÜÐÜDÜR RENGÝN...

memozin
Gönderilme Zamanı: 2009/11/1 23:47
Gönderen:
Gönderiler: 77
Öğrencilerinize istedikleri öğretmene hitaben şiir yazdırıp programda okutabilirsiniz...
Ben geçen yıl öğrencilerimden öğretmenlerine mani yazmalarını istedim, yazan çok oldu.En iyilerini seçip programda okuttum, değişik bir hava kattı.Bir de program esnasında tüm öğretmenlere çiçek dağıttırdım...Ama küçük bir saksıda canlı çiçek, kimi sınıfta öğrencileriyle baktı çiçeğe kimi de evine götürdü...
karayel
Gönderilme Zamanı: 2009/11/2 15:03
Gönderen: Giresun
Gönderiler: 27
Komşu ilçemizde Kaymakam Bey'in sınıf öğretmenini programa davet etmişlerdi.Kaymakam Bey'in hali gerçekten görülmeye değermiş.
alponzo
Gönderilme Zamanı: 2009/11/2 15:59
Gönderen:
Arkadaşlar, çok teşekkkür ederim. Hangisini uygulamaya koysam diye düşünmedeyim şuan:)
bukican
Gönderilme Zamanı: 2009/11/2 16:06
Gönderen:
Gönderiler: 21
hepsi çok güzel fikirler,hoşuma gitti...
ben de her öğretmen için öğrencilerin düşüncelrini yazdırmıştım,sonra bunları harmanlayıp,biraz da kafiyeli bir şekilde metin oluşturdum.seçtiğim öğrenciler bu metni okudu ve teşekkür ederiz ...... öğretmenim diyerek o öğretmenine gül verdi,arkadaşların hoşuna gitmişti.mesela derslerinde sık kullandıkları sözler,farklı davranışları,branşları...geçebilir metinde...
prnss
Gönderilme Zamanı: 2009/11/2 17:29
Gönderen: Malatya
Gönderiler: 625
kısa görüntüler çekip onları birleştirebilirsiniz. Mesela koridorda, kantinde, öğretmenler odasında ya da yakalayamadığınız öğretmenleri sınıfına girerek çekim yapın, zevkli oluyor.
(1) 2 3 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç