" />

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

70 kullanıcı çevrimiçi (26 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 21
Ziyaretçiler: 49

harry88, burcu12, cayro, odokan, piran, alici, kesecik, 1129, KAYGILI, kbulut, g0khan2, leyli, ailem, guven20, muharrem6, mms36, meliha, nulufer, idil64, ahimsa, fthere, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Genel Konular
     egzersiz çalışması
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
yerli
Gönderilme Zamanı: 30.09.2009 23:38
Gönderen:
Gönderiler: 13
egzersiz çalışması
Arkadaşlar ilçe milli eğitim müdürlüğü Türkçe öğretmenlerinin sertifika olmadan egzersiz çalışması yapamayacaklarını bildirdi.Bizim ilçe milli eğitim müdürlüğü yönetmelikten böyle bir sonuç çıkarmış.Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
atila
Gönderilme Zamanı: 30.09.2009 23:55
Gönderen: Hayattan
Gönderiler: 333
Re: egzersiz çalışması
Sayın Hocam,
Yönetmelikte çok açık şekilde yazıyor.Sizin mem ya yönetmeliği okuyup anlamıyor ya da size egzersiz yaptırmak istemiyor.Bence ikna etmeye çalışın.Eğer ikna olmuyorlarsa il mem veya bakanlığı arayabilirsiniz.Ancak şu kesin:Eğer Türkçe veya Edebiyat öğretmeni iseniz alanınızla ilgili sertifika olmadan egzersiz yapabilirsiniz.Ayrıntılı açıklamalar ders dışı etkinlikler hakkındaki yönetmelikte var.
turk_ce
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 00:35
Gönderen: Bursa_Osmangazi
Gönderiler: 1117
Alıntı:

atila yazmış:
Sayın Hocam,<br />Yönetmelikte çok açık şekilde yazıyor.Sizin mem ya yönetmeliği okuyup anlamıyor ya da size egzersiz yaptırmak istemiyor.Bence ikna etmeye çalışın.Eğer ikna olmuyorlarsa il mem veya bakanlığı arayabilirsiniz.Ancak şu kesin:Eğer Türkçe veya Edebiyat öğretmeni iseniz alanınızla ilgili sertifika olmadan egzersiz yapabilirsiniz.Ayrıntılı açıklamalar ders dışı etkinlikler hakkındaki yönetmelikte var.

DOĞRU SÖZE NE HACET... ATİLA HOCAMIN DEDİĞİNE KATILIYORUM

----------------

et_ergun
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 07:16
Gönderen: BLK
Gönderiler: 795
Alıntı:

yerli yazmış:
Arkadaşlar ilçe milli eğitim müdürlüğü Türkçe öğretmenlerinin sertifika olmadan egzersiz çalışması yapamayacaklarını bildirdi.Bizim ilçe milli eğitim müdürlüğü yönetmelikten böyle bir sonuç çıkarmış.Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Daha neler duyacağız...Allah beterinden saklasın.

----------------
Hayat çiziyor, hem de silgisi olmadan...

es_ra
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 08:41
Gönderen: Osmaniye-Gaziantep
Gönderiler: 1219
biz matematik bölümü mezunu değiliz ki!uzaydan da gelmedik.hocam senin o müdürle benimkini tatile göndermek lazım

----------------
Huyumdur,hep ölürüm...

gonlum
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 15:11
Gönderen: kartal
Gönderiler: 3
Kartal'da bir okulda öğretmenim.Bizde de sertifika olmadan egzersiz yapılmayacağı bildirildi.
rcba
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 16:54
Gönderen:
Gönderiler: 11
Arkadaşlar egzersiz çalışması ile ilgili yeni bir yazı var mı? Benim şiir dinletisi çalışma planımı onaylamadılar.Neden diye sordum telefon açıp, YASSAH HEMŞERİM cevabını aldım.Yarın il milli eğitime gideceğim yazıyı gören duyan varsa bilgi versin ki ona göre hazırlanıp gideyim
tcelik
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 20:26
Gönderen: KARABÜK
Gönderiler: 78
Benim de geçen sene başta kabul etmemişlerdi.Daha sonradan herkesin şiir dinletisi planlarını kabul ettiler.İşin aslına bakarsanız şiir dinletisi diye bir çalışma yok.Ders dışı çalışmalara ait yönetmelik ve esaslara bakarsanız bizim alanımıza giren drama-tiyatro ve edebiyat çalışmaları var güzel sanatlar çalışmaları başlığı altında.Okul dergisi diye de bir çalışma yok.Ama bazı yerler kabul ediyor bazı yerler etmiyor.Önümüzdeki yıllarda bu egzersiz çalışmalarının arasına kütüphane çalışmasını da katmayı planlıyor bakanlık.Bu sene katıldığım bir seminerde söylediler.
harun
Gönderilme Zamanı: 01.10.2009 21:37
Gönderen:
Gönderiler: 25
Arkadaşlar, Sosyal etkinlikler yönetmeliğini(ŞUBAT 2005/2569),Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar genelgesini(26/12/2006)incelediğimizde güzel sanatlar çalışmalarında alan öğretmeni ya da bilgi, beceri ve deneyimi bulunup bunu belgelendiren öğretmenler tarafından
çalışma yapabileceği belirtiliyor. Kategorik olarak geniş bir yelpaze, biraz da insiyatife bağlı. Ama Türkçe-Edebiyat öğretmeni drama, tiyatro, şiir dinletisi hazırlamayacak, dergi çıkarmayacak da uzaydan bu alanlarla ilgili öğretmen mi bulacaklar? Drama ya da tiyatro öğremneliği diye bir alan var mı üniversitelerimizde? Ben hatırlamıyorum. Tiyatro
bölümlerinde mezun olanlar yartıcı drama-tiyatro öğretmeni oluyorlar ama onların sayısı çok az. Ne lise ne üniversite okuduğum ne de öğretmenlik yaptığım yerde karşılaştım bu öğretmenlerle. Edebiyat alanı var mesela ekzersizde. Bu nedir, edebiyatın hangi alanıdır? Belirsiz.
Bu veriler ışığında çalışması kabul edilmeyen arkadaşlar müdürlüklerinden yazılı bilgi isteyip bununla idari mahkemelere başvururlarsa kazanırlar. Bu iş müdürlerin,yöneticilerin keyfine bırakıl-a-mayacak kadar mühimdir. Bizim para almak için böyle yaptığımızı düşünüyor
birçoğu. Dergi çıkarma işine girsin de para mı kazanıyor yoksa ne var ne yok harcıyor mu bakalım. Hele bir de taşradaysan, gel gitlerin masrafı.. Bu iş gönül işi, bırakalım anlamayan anlamazlığıyla kalsın.
rcba
Gönderilme Zamanı: 02.10.2009 11:32
Gönderen:
Gönderiler: 11
Sorun para kazanmak ya da değil.Kim ne karışır.Öğretmenlerin ek ders için egzersiz yaptığı zannediliyorsa,öğretmenleri bu duruma düşürenler utansın.Ücret almasamda bu çalışmayı yapacağım.
(1) 2 »
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya