Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Ölçme ve Değerlendirme
     YENİ PROGRAMDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
mrhum28
Gönderilme Zamanı: 2006/10/15 18:22
Gönderen: YANIM
Gönderiler: 1458
Re: YENİ PROGRAMDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME
ARKADAŞIM,DOĞRUDUR.İŞTE BEN DE SİZİN ANLADIĞINIZ ÇELİŞKİYİ SALI GÜNÜGELECEK OLAN MÜFETTİŞE SORMANIZI RİCA EDİYORUM.
SELAMLAR
cucuk
Gönderilme Zamanı: 2006/10/15 18:32
Gönderen: İstanbul
Gönderiler: 53
Öğretmenim, sözünü ettiğimiz müfettişe sorarım. Dilerim yanıt alırız çünkü geçen salı günü yapılan toplantı da sınav var mı diye soran bir arkadaşa ''bu sistem sınavı reddediyor'' demişti. müfettiş beye sınavın olduğunu ben söylemiş değişiklikleri göstermiştim.
Ozan_35
Gönderilme Zamanı: 2006/10/15 18:35
Gönderen: İzmir
Gönderiler: 2435
"Bu sistem sınavı reddediyor." dedi öyle mi? İlginç. "Biz de öğretmenliğin önüne geçen kırtasiyeciliği, bürokrasiyi reddediyoruz." diyelim. Ne dersiniz?

----------------
http://hayalgezen.blogspot.com

melikeinci
Gönderilme Zamanı: 2006/10/16 14:14
Gönderen: Balıkesir
Gönderiler: 90
MRHUM performans veya proje çalışması olarak kitapta yer alanların dışında hangi konuları verebiliriz?
hhkoc
Gönderilme Zamanı: 2006/10/17 20:20
Gönderen:
Gönderiler: 1
arkdaşlar tartışmlatrınız çok şaşırttı beni.
öncelikle tüm öğretmen arkadaşları bağlayan en önemli unsur ilköğretim kurumlar yönetmeliğdir.Oradaki ölçme değerlendirme bahsini sakin kafayla okuduğunuzda anlaşılmayacak kesinlikle bir şey yok. lütfen Türkçe Öğretmeni olarak o metinleri anlayarak okuyalım. saygılarımla.
cucuk
Gönderilme Zamanı: 2006/10/18 17:43
Gönderen: İstanbul
Gönderiler: 53
sayın hocam bu tip söylemler sıkılmış canıma iyi gelmiyor.Anlayışşızmıyız yani. Biz sekiz türkçe öğretmeni yönetmeliği okuduk, tartıştık.Müfettiş Beyle iki gün dörder saat ilçemizin türkçe öğretmenleri ile de konuştuk işler öyle kolay değil . O kadar sorun var ki net değil. bu bizi anlayışsız yapmaz zaten kafam karışık bir de bu söylemler canımı sıkıyor. Ben forumda yazışan akadaşların benimle aynı sorunları yaşadığını görüyorum.
Konuk
Gönderilme Zamanı: 2006/10/18 18:57
Arkadaşlar ben de bu konuda düşündüm taşındım. Yönetmelikleri okudum. Kendimce bir karara vardım çünkü kimseler net bir bilgiye sahip değil. İlköğretim kurumları yönetmeliğine göre üç yazılı yapmak zorundayız. 6. sınıflara öğrenci çalışma kitabındakine benzer etkinlerden oluşan yazılı sınavlar yapacağım. Gücümün sabrımın yettiği kadar proje ve ödevleri değerlendirmeye çalışacağım. Bürokraside boğulup kalmak istemiyorum. Bildiğim gibi yapacağım.
mehtann
Gönderilme Zamanı: 2006/10/18 19:07
Gönderen:
Gönderiler: 149
Sayın Rinduse hocam,ben özgün yayınlarını kullanıyorum.Her tema başında proje var.Halbuki proje bir kez verilip dönem ödev yerine geçecek deniyor.Siz ne yapıyorsunuz?
Konuk
Gönderilme Zamanı: 2006/10/18 19:46
6. sınıflarda verilen proje ödevlerinin değerlendirme ölçütlerini incelediniz mi? Her öğrencinin sunum yapması ve ona da puan verilmesi isteniyor.Benim 60 kişilik olan sınıflarımda her birine sunum yaptırmam ne kadar zamanımı alır acaba
Hem ders işlemek hem de buna vakit ayırmak mümkün değil.Bunun için nasıl bir çözüm düşündüler acaba?
Konuk
Gönderilme Zamanı: 2006/10/29 10:52
ARKADAŞLAR NOT DEFTERLERİNİ ALAN VAR MI?ACABA NOT DEFTERİNDE YAZILI,PROJE,PERFORMANS VB. GÖSTERİLMİŞ Mİ?ÖĞRENCİLERE NOT VERİRKEN YAZILININ,PROJENİN VB. YÜZDESİ NEDİR?
« 1 (2) 3 4 »
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Ne Demiş Atalarımız?

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Tiyatro-Skeç