" />

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

99 kullanıcı çevrimiçi (30 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 30
Ziyaretçiler: 69

nergal, keles01, onur_61, SEVER27, batur46, nilay74, turel, tanaysu, yoksa, livesay, asya211, Hulya10, emel28, koksal2, rafiye1, nedamet01, nefsin, islamge, pelvan1, esrar, fanifa, suzi63, okrc, sayan23, musau, ilhana, bannu, Turkcei, mektepli, roztas05, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Tiyatro - Skeç
     KÜTÜPHANECİLİK EGZERSİZİ
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
varsak60
Gönderilme Zamanı: 13.10.2006 15:58
Gönderen:
Gönderiler: 9
KÜTÜPHANECİLİK EGZERSİZİ
SELAM DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM.ÖNCELİKLE DAHA ÖNCE KÜTÜPHENECİLİKTEN EGZERSİZ YAPANINIZ VAR MI?
BİZİM İLÇE MİLLİ EĞİTİM ÇİZELGEDE KÜTÜPHENECLİK GEÇMİYOR DİYE İZİN VERMEDİ.ŞİİR FONETİK SANATLARDAN EDEBİYATIN BİR DALI VE ŞİİR DİNLETİSİ YAPILABİLİYOR DEDİM.O ZAMAN AYNI MANTIKLA FONETİK SANATLARDAN OLAN EDEBİYATIN DALI OLAN KÜTÜPHANECİLİK DE YAPILABİLİR DİYORUM.BAŞKA FORUMLARDAKİ MESLEKTAŞLARIMLA DA GÖRÜŞTÜM BUNU EGZERSİZ OLARAK YAPAN HAYLİ FAZLA.BAKANLIĞIN SİTESİNDEKİ E-BİLGİ EDİNME MERKEZİNE KÜTÜPHANECİLİK EGZERSİZİ YAPABİLİR MİYİM,DİYE YAZDIM ÜÇ GÜN SONRA CEVAP GELDİ.TALEBİNİZE OLUMLU CEVAP VERİLİYOR,DİYE.DEMEK Kİ YAPABİLİYORUZ.YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA PLANINI GÖNDEREBİLİRİM.SAYGILARIMLA...
mrhum28
Gönderilme Zamanı: 13.10.2006 19:24
Gönderen: YANIM
Gönderiler: 1451
Re: KÜTÜPHANECİLİK EGZERSİZİ
FONETİK BİLDİĞİNİZ GİBİ SES BİLGİSİDİR.FONETİK SANATLAR ADI ALTINDA GEÇEN EDEBİYAT EZGERSİZİNDE ŞİİR DİNLETİSİ ÇALIŞMASI YAPMAK MANTIKLI VE DOĞRUDUR.ÇÜNKÜ BU ÇALIŞMA SES TEMELLİDİR.SESİ KULLANMA İLE İLGİLİDİR.ANCAK SİZİN BELİRTİĞİNİZ GİBİ KÜTÜPHANECİLİK EZGEZERSİZİNİN SES BİLGİSİ İLE İLGİSİ YOKTUR.BU BAŞLIK ALTINDA YAPILMASI YANLIŞTIR.BİLGİNİZE.
varsak60
Gönderilme Zamanı: 14.10.2006 18:10
Gönderen:
ZATEN KÜTÜPHANECİLİĞİ YAPARKEN SADECE EDEBİYAT BAŞLIĞI ALTINDA GÖSTERİYORUZ.BAKANLIĞIN SİTESİNDEN YAPABİLECEĞİME DAİR E-BİLGİ EDİNMEDEN YANIT GELDİ.AYRICA KÜTÜPHANECİLİĞİ BİR EDEBİYAT ÖĞRETMENİ YA DA TÜRKÇE ÖĞRETMENİ YAPMAYACAK DA KİM YAPACAK?
karatavsan
Gönderilme Zamanı: 14.10.2006 19:55
Gönderen: kastamonu
Gönderiler: 5
merhaba hocam...bahsetmiş olduğunuz eğzersiz planını gönderebilirseniz çok sevinirim...sağlıcakla kalın

mehmetcelik8182@mynet.com
mrhum28
Gönderilme Zamanı: 14.10.2006 22:26
ANLATAMADIM SANIRIM.FONEİK SANATLAR BAŞLIĞI ALTINDA EDEBİYAT VAR. BU DA EDEBİYATIN SES BİLGİSİ İLE İLİŞKİLİ OLMASI GEREKTİĞİNİ GÖSTERİR.AYRICA EDEBİYAT BAŞLIĞI YOK.KÜTÜPHANECİLİKTE DE SES BİLGİSİNİ İŞLEYEMEYECEĞİNİZE GÖRE BU EGZERSİZ YANLIŞ OLACAKTIR.

b) Fonetik Sanatlar*

1) Müzik

2) Edebiyat

SAYGILAR
varsak60
Gönderilme Zamanı: 14.10.2006 23:22
Gönderen:
Tamam arkadaşım haklısın fonetik sanatların alt başlığı edebiyat.Aynı dili konuşuyoruz.Ama edebiyatın kendi içinde dalları yok mu.Sen edebiyatı sadece şiir ya da öykü dinletisiyle sınırlıyorsan ben yanlışım.TAmam ben yanlışım bakanlığın resmi karar organı talim terbiye bana neden olumsuz bir cevap vermedi de bilgi edinme kanunundan hem de resmi hukuki yoldan olumlu cevap gönderiyor.Türkçe tabiri caizse lastik gibi bir dil nereye çekersen oraya gidiyor.Edebiyat da öyle içinde ne istersen var.
İyi çalışmalar...
mrhum28
Gönderilme Zamanı: 14.10.2006 23:43
HALA ANLATAMAMIŞIM.EGZERSİZ YÖNETMELİĞİNDE SES BİLGİSİ ADI ALTINDA MÜZİK VE EDEBİYAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR.SEN ŞİMDİ SES BİLGİSİ ŞEMSİYESİ ALTINDA EDEBİYATIN SESLE OLAN İLİŞKİSİNİ ELE ALACAKSIN.BAŞKA BİRŞEY YAPMAMAN GEREK.EDEBİYAT SALT ŞİİR DEĞİLDİR.MASAL DA OKUTABİLİRSİN,TEKERLEMEDE SÖYLETEBİLİRSİN,HİKAYEDE ANLATTIRABİLİRSİN.BÜTÜN BUNLARI YAPARKEN ÖĞRENCİLERİN SESLERİNİN NASIL KULLANMALARI GEREKTİĞİNİ ÖĞRETMEN GEREKİR.ÇÜNKÜ YAPACAĞIN ÇALIŞMA SES ÜZERİNE ,FONETİK ÜZERİNE OLMALI.

BİLGİ EDİNMEDEN ALDIĞIN CEVABI BİLMİYORUM.BURDA BİZİMLE DE PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM.

AYRICA KÜTÜPHANECİLİK EGZERSİZİYLE HANGİ ÇALIŞMALARI YAPMAK İSTEDİĞİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ?

SELAMLAR
varsak60
Gönderilme Zamanı: 15.10.2006 00:17
Gönderen:
Arkadaşlar ben kütüphaneclik egzersizinde şunları yapıyorum:Kütüphanede 3000 e yakın kitap var.bunların bakım ve onarımından tut haftalık sayımı kontrolü takibi fişlenmesi kütüphane üye kartları kütüphanede internet var araştırma yapsınlar diye bilgisayarın bakımı kitap takibinin haftalık bilgisayara dökümü.En önemlisi senede en az iki tane kültür bilim sanat edebiyat dergisi.Reklamından tut dizgisine kadar biz yapıyoruz.Baskı makinamız olsun onu da yaparız.Haftanın 3-4 günü okul çıkışı 2-3 saat okulda kalıyorsun bitmiyor hafta sonları okul kursu çıkışları vaktini bu işe harcıyorsun.Bu sanıldığı kadar kolay bir iş değil hocam hele de elindeki nitelikli öğrenci malzemesi azsa daha da zor.Ama yaptığın işten zevk alınca ve başarılı olunca bunların hiç bir önemi kalmıyor.
mrhum28
Gönderilme Zamanı: 15.10.2006 00:31
BEN YİNE DE BU EGZERSİZİN OLMAYACAĞINI DEĞİL DE OLAMAYACAĞINI VE OLMAMASI GEREKTİĞİNİ HATIRLATIRIM.AMA İDARENİZ KABUL GÖRÜR BİLEMEM.
YAZMIŞ OLDUĞUNUZ KÜTÜPHANE ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ YÜRÜTMELERİ KÜTÜPHANECİLİK KULÜBÜ ARACILIĞI İLE GERÇEKLEŞTİRMENİZ PEKALA MÜMKÜN.DERGİ DE KÜLTÜR ED.VEYA YAYIN KULÜBÜ ARACILIĞI İLE ÇIKARILABİLİR. DERGİ ÇIKARMAK İÇİN EGZERSİZİ YAPACAK ÖĞRENCİLERLE ÇALIŞMALARINIZDA YAZI MI YAZDIRACAKSINIZ?YAZMA SIKINTILI BİR SÜREÇTİR.DOĞUMDUR.HA DEYİNCE OLMAZ Kİ.ÖĞRENCİLERE BÜTÜN BİR SENE BOYUNCA KÜTÜPHANE DÜZENLEME İŞİNİ YAPTIRACAK OLMANIZ AÇISINDAN SÖYLÜYORUM BUNLAR ÇOK ZAMAN ALACAK İŞLER DEĞİL.ÖĞLEN ARALARINDA BİLE YAPILABİLECEK FAALİYETLERDİR.OLMADI KÜTÜPHANECİLİK ÇALIŞMLARINDA TEKNOLOJİ TASARIM ÖĞRETMENLERİYLE DE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPILIP ZAMANDAN TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ.KISA ZAMANDA YAPILABİLİR.
BU OLUMSUZ İFADELERİM SİZİ YERMEK İÇİN DEĞİLDİR.ÖNERİ OLARAK DEĞERLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.
BİLGİNİZE...
gazilim
Gönderilme Zamanı: 15.10.2006 05:22
Gönderen: GAZİANTEP
Gönderiler: 63
planınızı siteye eklerseniz seviniriz. saygılar.
(1) 2 »
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Dosya Gönder

YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya