" />

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:


Şifreniz mi Kayıp?

Şimdi Kayıt Ol!

Sitedekiler

78 kullanıcı çevrimiçi (18 kullanıcı Forum sayfasında)

Üyeler: 29
Ziyaretçiler: 49

sucem46, gazel1979, ayfer88, nev, mafsar, 0468, stokgoz, jiyan21-21, hasandemir, salih68, esetra, gk1071, uxur12, mgcann, aziz79, 3883632, aysunnn, ebru, zeyhuni, cananca, fabame, sinemde, AKSAKAL, memet_1, begeme, keles16, nena, zile, gokhan4, devamı...

Reklam

Google Tanıtımları

.::. Herokulalazim.com Sitemiz Kuruluşudur .::.

Türkçe Öğretmenleri Paylaşım Adresi Forum
   Özlük - Mevzuat
     Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakk
Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
aysegul
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 19:59
Kayıt: 25.10.2005
Gönderen: Burdur
Gönderiler: 24
Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Arkadaşlar,zorunlu hizmete tabiyim,eş durumundan memleketimdeyim.Dava açmadım henüz ama öğrenmek istediğim şeyler var.Boşanma sürecinde ve sonrasında tayin sistemi nasıl işliyor?
Ruh sağlığı göz önünde bulunduruluyor mu yani zorunlu hizmet ortadan kalkabiliyor mu,dilediğim yere tayinimi çıkartabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler...
Ankeda
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:16
Kayıt: 29.08.2006
Gönderen:
Gönderiler: 5665
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
aysegul Hocam ruh sağlığı derken ne derece bir ruh sağlığı olduğuna bağlı...


----------------

harmeg
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:17
Kayıt: 13.01.2007
Gönderen: ADANA
Gönderiler: 542
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
tam emin olmamakla birlikte, aynı şehirde bulunmamanız için size tain isteme hakkı veriyorlar hocam.


----------------
Ömür, umuttan önce bitmeli...

nesli35
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:19
Kayıt: 24.04.2007
Gönderen: Adana-Seyhan
Gönderiler: 734
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Boşanma durumunda ruh sağlığı da göz önünde bulundurularak dilediğiniz yere tayin isteme hakkınız bulunmuyor. Bununla ilgili yönetmelik dört yıl önce değişti. Önceden tayin istenebiliyordu, şimdi böyle bir olay yok. Ayrıca boşanınca (eğer zorunlu hizmete tabiyseniz, tamamlamamışsanız)zorunlu hizmete gidiyorsunuz.
aysegul
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:21
Kayıt: 25.10.2005
Gönderen: Burdur
Gönderiler: 24
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Ruh sağlığından kasıt elbette yaşanmışlıkların bıraktığı yıpranmalar...Teşekkürler arkadaşlar.
nesli35
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:23
Kayıt: 24.04.2007
Gönderen: Adana-Seyhan
Gönderiler: 734
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Evet haklısınız.
Ankeda
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:23
Kayıt: 29.08.2006
Gönderen:
Gönderiler: 5665
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
O zaman aynen ben de nesli35 hocamın söylediği şekilde biliyorum.


----------------

mbozkus
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:24
Kayıt: 02.03.2006
Gönderen:
Gönderiler: 3888
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Hayatınızın bundan sonraki kısmında ruh sağlığınızın bozulmaması dileğiyle her şey gönlünüzce olsun hocam.


----------------

kenan52
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:26
SiteYöneticisi
Kayıt: 06.09.2005
Gönderen: Ordu
Gönderiler: 1221
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Boşanma işlemi tam olarak gerçekleştiğinde olağanüstü durumdan özellikle de 1.2.maddeden tayin isteme hakkınız doğar.Eskiden boşanma direkt olarak tayin isteme sebebiyken bu durum bu madde altında birleştirilmiştir.Ama önemli olan boşanan kişilerin aynı yerde -okulda çalışmaları ya da çok yakında çalışmaları gerekmektedir.

D. OLAĞANÜSTÜ HÂLLERE BAĞLI ÖZÜR DURUMU

1. Kimler Başvurabilecek

Bulundukları görev yerinde veya ilde çalışılması gereken süreyi tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın;

1.1. Deprem, su baskını, yangın ve benzeri doğal afetler sebebiyle, kendileri veya bakmakla yükümlü olduğu yakınlarından birinin maddi veya manevi zarara uğramasından dolayı genel hayatı etkilenen,

1.2. Özel hayatını etkileyen olumsuz nedenlere bağlı olarak görevini bulunduğu yerde verimli biçimde yerine getirme imkânı kalmayan,

1.3. Eşi ölenler, eşinin ölüm tarihinden itibaren bir yıl içinde,

1.4. Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, öğretmen olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşleri istenen belgelerle birlikte yer değişikliği için başvurabilecektir.
necati20
Gönderilme Zamanı: 27.04.2009 20:29
Kayıt: 23.05.2007
Gönderen:
Gönderiler: 1013
Re: Boşanma durumunda dilediğim yere tayin isteme hakkım var mı?
Eğer tamamlamamışsanız madde 1.2 ye göre mecburi hizmetten muaf tutulmazsınız. Tayin isterken de mecburi hizmet olan yerleri açarlar.
(1) 2 »
Cevaplı | Önce yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun
 

Facebook Öğretmen Sayfamıza Katılın...

Dosya Gönder


YARDIM (VİDEO)

Eklenen Son 50 Dosya